کد خبر: ۱۳۰۰۰۶
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۰
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ تهران از پایش و رسیدگی به درختان بوستان ها و سطح معابر خبر داد و گفت: رسیدگی به آفات و بیماری های فضاهای سبز شهری در دستور کار قرار دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مجید رجبی با اعلام این خبر و با بیان اینکه درختان و فضاهای سبز شهری علاوه بر زیبایی منظر شهر، مانع آلودگی های زیست محیطی می شوند، افزود: در این راستا اقدامات کنترلی آفات همچون حذف مکانیکی برگ های آلوده به آفت حدود ۱۸۰ اصله درخت نارون و ۱۲۰ اصله درخت توت، آبشویی و  سم پاشی حدود ۵۰۰ اصله نارون و حدود ۲۸۷۱  اصله زیتون برعلیه آفات از جمله اقدامات این طرح است.

او با اشاره به اجرای طرح احیاء درختان رو به زوال گفت: در این طرح علاوه بر مدیریت و کنترل آبیاری گونه های گیاهی، با استفاده از یک برنامه زمانبندی حدود ۳۱۸۵ اصله از درختان رو به زوال با استفاده از اسید هیومیک، کلات آهن، اسید آمینه و NPK تغذیه و درحدود ۳۵۰ اصله از درختان با استفاده از قارچکش های درمانگر  تیمار شده اند.

معاون شهردار منطقه ۴ در پایان گفت: امید است با انجام چنین عملیات هایی فضای سبز شهری را بتوان سلامت و شاداب تر از گذشته حفظ کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربانبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است. در این گزارش اعمال شب و روز این عید خجسته گرد آوری شده است.
حرکت از معضل بیکاری به سمت بحران کمبود نیروی کار

حرکت از معضل بیکاری به سمت بحران کمبود نیروی کار

فرماندار شهرستان اردستان گفت: در حالیکه در مراسم معارفه در اردیبهشت 97 تنها اولویتی که از بنده خواسته شد رفع معضل بیکاری در شهرستان اردستان بود امروز به نقطه ای رسیدیم که دچار بحران نیروی کار در اردستان هستیم.