کد خبر: ۱۲۹۹۷۹
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷
مدیر عامل شرکت توزیع برق کردستان خبر داد
مدیرعامل شرکت توزیع برق کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۹۶۳ دستگاه استخراج رمز ارز در استان کشف و از هدررفت حدود سه مگاوات برق جلوگیری شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، هیوا لهونیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استفاده غیرمجاز از ماینرها باعث فشار مضاعف بر شبکه توزیع، ایجاد نوسان در شبکه و در نهایت خسارت به لوازم برقی مشترکان می‌شود.

وی افزود: کشف این دستگاه‌ها با همکاری دستگاه قضائی و نیروی انتظامی صورت می‌گیرد و از استفاده کنندگان ماینرهای کشف شده، به میزان استفاده غیرمجاز از انرژی و بر اساس نرخ تعرفه آزاد صادراتی، حق تعدیلی دریافت می‌شود.

لهونیان خاطرنشان کرد: جریمه و قطعی برق نیز برای صاحبان دستگاه‌های استخراج رمز ارز اعمال می‌شود.

مدیر عامل شرکت توزیع برق کردستان اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۹۶۳ دستگاه استخراج رمز ارز در استان کشف و از هدررفت حدود سه مگاوات برق ممانعت شده است.

لهونیان افزود: شرکت برق مجوزی برای استفاده از ماینر در سطح استان صادر نکرده است و این ممنوعیت تا ۱۵ شهریور و پایان پیک مصرف ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: عملیات کشف و ضبط دستگاه‌های استخراج رمز ارز توسط ۱۱ اکیپ در قالب ۲۵ نفر و در ۸۰ محله و منطقه شهرستان‌های مختلف استان انجام شده است.

وی افزود: مردم می‌توانند با مشاهده هر گونه دستگاه ماینر مراتب را به شماره همراه ۰۹۳۵۴۰۲۱۷۸۰، پلیس ۱۱۰ یا شماره ۱۲۱ واحد عملیات و اتفاقات برق اطلاع دهند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.
آخرین اخبار