کد خبر: ۱۲۹۵۴۸
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
معاون آب و فاضلاب همدان خبر داد
معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان از آب‌رسانی سیار به ۵۶ روستای استان و احتمال افزایش تعداد این روستاها در صورت افزایش دما و خشکسالی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حمیدرضا نیکداد در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به مجموعه اقدامات انجام شده در راستای پایداری آبرسانی به روستاهای استان، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۵.۷ درصد از جمعیت استان، شامل یک‌هزار و ۶۰ روستا و متشکل از ۶۱۲ هزار و ۷۰۳ نفر جمعیت است.

وی با بیان اینکه شاخص جمعیت روستایی در کشور چیزی در حدود ۲۵.۹ درصد است، عنوان کرد: جمعیت روستایی ساکن در استان بیش از میانگین کشوری است.

نیکداد با بیان اینکه از مجموع روستاهای مذکور، ۷۹۹ روستا زیر پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب استان است، عنوان کرد: ۵۲۹ هزار و ۸۴۶ نفر، معادل ۸۶ درصد جمعیت استان زیر پوشش خدمات هستند.

وی با اشاره به مجموعه اقدامات انجام شده به منظور خدمات رسانی به مشترکین روستایی، گفت: به همین منظور سال گذشته حفر پنج حلقه چاه، حفر ۹ حلقه گالری، لایروبی و بهسازی چهار حلقه چاه، لایروبی ۲۰۰ متر قنات، بهسازی و لایروبی ۶ باب مظهر چشمه، اجرای ۳۳ کیلومتر خط انتقال و اجرای ۲۷ کیلومتر شبکه توزیع آب داخل روستا از اقدامات انجام شده است.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان افزود: احداث پنج باب مخزن با حجمی معادل یک‌هزار و ۶۵۰ مترمکعب، تجهیز ۲ باب ایستگاه پمپاژ، نشت یابی سه کیلومتر خط انتقال، نشت یابی ۴۹ کیلومتر شبکه توزیع و اصلاح و بازسازی ۴.۴ کیلومتر خطوط انتقال آب از جمله مواردی بود که سال گذشته توسط همکاران ما عملیاتی شد.

وی ادامه داد: بازسازی و نوسازی ۱۳.۷ کیلومتر شبکه توزیع آب، استانداردسازی ۵۱۹ فقره انشعابات فرسوده، رفع یک‌هزار و ۶۹۹ فقره خرابی خطوط انتقال، رفع سه هزار و ۷۴۲ فقره خرابی شبکه توزیع، رفع هفت هزار و ۱۳ فقره خرابی انشعابات، تعویض ۲ هزار و ۸۷۸ کنتور خراب، شناسایی ۹۷۳ انشعاب غیرمجاز، تبدیل ۹۷۳ رشته انشعاب غیرمجاز، تبدیل ۲۹۶ رشته انشعاب غیرمجاز به مجاز، قطع ۶۷۷ رشته انشعاب غیرمجاز و نصب یک دستگاه فشار شکن نیز از جمله خدمت رسانی‌های شرکت آب و فاضلاب استان به روستاییان بوده است.

نیکداد در بخش دیگر سخنانش به موضوع آبرسانی سیار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در مجموع در ۱۰ شهرستان استان، ۵۶ روستا با تانکر آبرسانی و پیش بینی می‌شود در صورت تداوم خشکسالی و کاهش منابع آبی این تعداد تا ۱۶۱ روستا افزایش یابد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر آبرسانی سیار با ۱۲ تانکر مجهز به پمپ و امکانات لازم انجام می‌شود که در صورت لزوم با بهره گیری از توان بخش خصوصی تعداد تانکرهای آبرسانی افزایش خواهد یافت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

دبیرکل انجمن نسل سومی‌ها و جوانان انقلابی مسلمانکفت: برای بقای انقلاب و تداوم راه صدها هزار شهید معتقدیم حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت افراد برای نشان دادن شایستگی‌های خود، رقابت و مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است.
اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربانبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است. در این گزارش اعمال شب و روز این عید خجسته گرد آوری شده است.