کد خبر: ۱۲۹۰۰۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰
در ۴ ماهه امسال انجام شد؛
مدیر کل استاندارد استان اردبیل از صدور ۳۶۸ فقره گواهینامه تایید ایمنی آسانسور و پله برقی در اردبیل خبر داد و گفت: رعایت استاندارد در اجرای آسانسور و پله برقی اجباری است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، هاشم علایی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجباری بودن اجرای استاندارد آسانسورها و پله‌های برقی اظهار کرد: آسانسورها و پله‌های برقی باید مورد بازرسی و آزمون اولیه و ادواری قرار گیرند و کارفرمایان پروژه‌های عمرانی و ساختمان‌ها، بیمارستان‌ها، پاساژها، دستگاه‌های اجرایی، اماکن عمومی و بناهای شخصی موظفند گواهینامه ایمنی آسانسور را دریافت نمایند.

وی اضافه کرد: پس از نصب آسانسور و پله برقی‌ها توسط شرکت‌های نصاب مجاز دارای پروانه معتبر طراحی و مونتاژ از سازمان صنعت، معدن و تجارت، آسانسورهای نصب شده توسط این شرکت‌ها در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور جهت ارجاع کار به شرکت‌های بازرسی فنی تأیید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران برای انجام بازرسی‌های فنی و صدور گواهینامه ایمنی ثبت می‌شوند.

این مسئول تصریح کرد: اعتبار گواهی نامه‌ها صادر شده یک ساله می‌باشد و بهره برداران بایستی جهت سرویس و نگهداری آن با شرکت‌های مجاز عقد قرارداد کرده و باید قبل از انقضا اعتبار گواهی نامه‌ها، نسبت به بازرسی ادواری آسانسورهای خود اقدام و گواهینامه ایمنی از شرکت‌های بازرسی تأیید صلاحیت شده دریافت کنند.

علایی همچنین خاطرنشان کرد: صدور پایان کار در شهرداری‌ها منوط به صدور گواهینامه ایمنی بازرسی آسانسور و پله برقی از سوی شرکت‌های بازرسی تأیید صلاحیت شده، می‌باشد.

به گفته وی در ۴ ماهه نخست سال جاری تعداد ۳۶۸ مورد گواهینامه تأیید ایمنی و ادواری آسانسور توسط شرکت‌های بازرسی فنی تأیید صلاحیت شده، صادر شده است.

مدیر کل استاندارد استان گفت: مردم می‌توانند در صورت نارضایتی از عملکرد شرکت‌های بازرسی فنی تأیید صلاحیت شده، مراتب را به صورت کتبی به اداره کل استاندارد استان اردبیل منعکس کرده و یا با شماره تلفن گویای ۱۵۱۷ و تلفن‌های ۸ -۳۳۷۴۱۱۵۷ تماس حاصل نمایند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

دبیرکل انجمن نسل سومی‌ها و جوانان انقلابی مسلمانکفت: برای بقای انقلاب و تداوم راه صدها هزار شهید معتقدیم حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت افراد برای نشان دادن شایستگی‌های خود، رقابت و مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است.
اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربانبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است. در این گزارش اعمال شب و روز این عید خجسته گرد آوری شده است.