کد خبر: ۱۲۸۹۱۰
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴
قابلیت جدید در سامانه تهران من
در فاز جدید پروژه محله‌محوری شهرداری تهران، اطلاعات پروژه‌های شاخص هر محله با قابلیت امتیازدهی و اعلام نظر از سوی شهروندان، در «تهرانِ من» قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،برآوردها نشان می‌دهد، برنامه توسعه محلات بیش از آنکه مدیران شهری تصور می‌کردند، از سوی ساکنان محلات که هسته اصلی شهر را تشکیل می‌دهند با استقبال مواجه شد.

آنجا که شهروندان شاید برای نخستین بار در آنچه نیاز محله‌شان بود مداخله کردند و خود را در اداره شهر سهیم دانستند.

بر اساس آمار، بیش از ۸۰ درصد از پروژه‌های توسعه محلات در مناطق کم برخوردار اجرا شده که تا پیش از این تکه‌ای جدا افتاده از توسعه شهر تهران بودند، اما حالا و بر اساس گفته مدیران شهری یک هزار و ۶۱۸ پروژه در مقیاس محلی برای امسال تعریف شده که هم اکنون در حال اجراست.

پیشتر اما، راضیه رضابیگی‌ثانی، رئیس اداره برنامه‌ریزی راهبردی مدیریت سیاستگذاری، معاونت برنامه‌ریزی شهرداری تهران، در گفتگو با شهر، از طراحی نرم افزاری در بستر سامانه «تهران من» خبر داده بود که بر اساس آن شهروندان می‌توانند به طور مستقیم در شناسایی مشکلات و تعریف پروژه‌های محله‌شان مشارکت کنند.

به گفته او؛ شهروندان می‌توانند در این اپلیکیشن منطقه و محله خود را مشخص کنند و در مراحل بعدی درباره مشکلات محله و پروژه‌های تعریف شده نظر بدهند. درواقع از طریق این برنامه قرار است هم ارزیابی پروژه‌های اجرا شده در سال ۱۳۹۸ انجام شده و هم نظرات مردم درباره پروژه‌های سال ۱۳۹۹ دریافت و بررسی شود.

حالا و در فاز جدید پروژه محله‌محوری شهرداری تهران، اطلاعات پروژه‌های شاخص هر محله با قابلیت امتیازدهی و اعلام نظر توسط شهروندان، در «تهرانِ من» قرار گرفت.

این پروژه‌ها ابتدا به عنوان یک لایه کامل اطلاعاتی به نقشه تهران (map.tehran.ir) افزوده شده و پس از آن اطلاعات کامل هر پروژه با قابلیت دسترسی به مکان پروژه، جزئیات، میزان اعتبار، شناسنامه و آخرین وضعیت هر پروژه در «تهرانِ من» نیز قرار داده شده و در اختیار همه شهروندان قرار گرفت.

بدین ترتیب تمامی شهروندان می‌توانند فهرست و اطلاعات پروژه‌های محله خود را مشاهده کرده، دیدگاه‌های خود را بنویسند و با امتیاز دادن به این پروژه‌ها، اولویت اجرایی آن را مشخص کنند.

یکی از الزامات این رویکرد، تسهیل دسترسی شهروندان به اطلاعات هر محله در شهر تهران است. شاخص‌ها و داده‌های کلیدی محلات در حوزه‌هایی مثل شاخص‌های رفاهی، کیفیت زندگی، جمعیت و سرانه فضای سبز از جمله داده‌هایی‌ است که هم در سامانه داده‌نمای تهران (data.tehran.ir) و هم در سامانه تهران من (my.tehran.ir) در اختیار شهروندان قرار گرفته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کاهش تخلفات ساختمانی محور کلیدی ۳ سال گذشته است

کاهش تخلفات ساختمانی محور کلیدی ۳ سال گذشته است

معاون شهرسازی شهرداری تهران با اشاره به سیستمی شدن صدور پروانه در حوزه شهرسازی از کاهش آمار تخلفات ساختمانی خبر داد و گفت: طرح تفصیلی ویژه محدود تاریخی شهر تهران شامل منطقه ۱۲ و بخشی از منطقه ۱۱ تهیه شده است.
برنامه ریزی، همگام با سیاستهای اقتصادی در گردشگری باشد نه جدا از آن

برنامه ریزی، همگام با سیاستهای اقتصادی در گردشگری باشد نه جدا از آن

دکتر امینیان فعال حوزه گردشگری با اشاره به اینکه افراد به صورت جزیره ای عمل می کنند،گفت: در آغاز تحویل سال ۱۴۰۰ همه به سخنان رهبری گوش کردیم اگر هر ۸۵ میلیون جمعیت ایران خود برای کمک به عرصه تولید پیش قدم شوند اقتصاد کشور رونق می یابد همه باید مسئولیت پذیر باشیم.