کد خبر: ۱۲۸۹۰۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
قهرمان ارزنده کشورمان موفق شد اولین مدال طلای کاروان ایران را کسب کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، به قول پیمان یوسفی طلای نطلبیده مراد است. جواد فروغی تیرانداز 10 متر تپانچه ایران، تمام معادلات را به هم زد و موفق شد امروز اولین مدال طلای کاروان ایران را به دست بیاورد. او نمونه واضح یک استعداد بی نظیر است که دیر کشف شد و با این وجود توانست طلایی ترین مدال جهان را مال خود کند. فروغی در سن 38 سالگی تازه کشف شد. او اولین مدال جهانی خود را که طلا بود در سال 96 به دست آورد؛ یعنی همین 4 سال قبل.

فروغی که در آزمون های بهداری شرکت کرده بود، در مرحله تیراندازی با تپانچه فوق العاده عمل کرد. در واقع فروغی خیلی اتفاقی وارد این رشته شد و به تیم ملی رسید. شغل اصلی این قهرمان ملی، پرستاری است. او در بیمارستان بقیه‌الله مشغول به کار است. در تمام دو سال گذشته فروغی در کنار تمرینات حرفه‌ای برای آماده سازی خود، درگیر مبارزه با کرونا بود. او هم مثل تمام پرستاران و پزشکان در خط مقدم مبارزه با این کرونا شرکت داشت و با چالش های فراوانی در زندگی اش روبرو بود. سختی‌های این مرحله دشوار زندگی اما، توان فروغی را نگرفت. او در مسابقات جهانی موفق بود. این موفقیت را در المپیک هم ادامه داد و توانست با اختلاف نسبت به رقبای مجهزی چون چین، صربستان، اوکراین، آلمان و... مدال طلای المپیک را به دست بیاورد. باید به احترام جواد فروغی ایستاد و کلاه از سر برایش برداشت.... امروز او دل یک ملت را مدالی شاد کرد که گفته بود رسیدن به آن یکی از مهمترین آرزوها و دستاوردهای زندگی‌اش است. فروغی نماد مبارزه در دو جبهه بود و امروز به آرزوی بزرگش رسید. شاید باورنکردنی باشد. فروغی با کمترین ها به چنین مدال ارزشمندی رسید، پرستاری که حتی به گفته خودش با آب‌پاش در بیمارستان تمرین می کرد تا بتواند دقتش را بالا ببرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کاهش تخلفات ساختمانی محور کلیدی ۳ سال گذشته است

کاهش تخلفات ساختمانی محور کلیدی ۳ سال گذشته است

معاون شهرسازی شهرداری تهران با اشاره به سیستمی شدن صدور پروانه در حوزه شهرسازی از کاهش آمار تخلفات ساختمانی خبر داد و گفت: طرح تفصیلی ویژه محدود تاریخی شهر تهران شامل منطقه ۱۲ و بخشی از منطقه ۱۱ تهیه شده است.
برنامه ریزی، همگام با سیاستهای اقتصادی در گردشگری باشد نه جدا از آن

برنامه ریزی، همگام با سیاستهای اقتصادی در گردشگری باشد نه جدا از آن

دکتر امینیان فعال حوزه گردشگری با اشاره به اینکه افراد به صورت جزیره ای عمل می کنند،گفت: در آغاز تحویل سال ۱۴۰۰ همه به سخنان رهبری گوش کردیم اگر هر ۸۵ میلیون جمعیت ایران خود برای کمک به عرصه تولید پیش قدم شوند اقتصاد کشور رونق می یابد همه باید مسئولیت پذیر باشیم.