کد خبر: ۱۲۸۷۰۵
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱
عملیات اجرایی پروژه خط انتقال آب از خلیج فارس به لامرد و مهر در جنوب استان فارس آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، این پروژه طی مراسمی با حضور استاندار فارس و سایر مسئولان استانی و ملی آغاز شد.

این پروژه آبرسانی با توجه به شرایط خشکسالی‌های پیاپی و نیاز به تأمین آب در حوزه‌های مختلف و همچنین حجم سرمایه گذاری انجام شده از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

طول این خط انتقال ۶۷ کیلومتر و قطر خط لوله نیز هزار میلیمتر است. در این پروژه حجم کل خاکبرداری ۷.۵ میلیون متر مکعب بوده که در حال حاضر ۲.۲ میلیون متر مکعب خاکبرداری انجام شده است.

مدت زمان پروژه دو سال و میزان سرمایه گذاری آن نیز ۱۷ هزار میلیارد ریال است.

در فاز فعلی، ۲۰ میلیون متر مکعب آب به شهرستان لامرد و مهر انتقال می‌یابد و در فاز بعد نیز بر اساس مراحل قانونی امکان انتقال ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب از دریا برای استان وجود دارد که در آینده انجام می‌شود.

تعداد پنج ایستگاه در مسیر احداث می‌شود و هفت مخزن تعادلی نیز در این طرح وجود دارد.

در زمان احداث پروژه برای ۳۰۰ نفر و در زمان بهره برداری از طرح نیز برای ۶۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.
برچسب ها: شهرفردا ، فارس ، ابرسانی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کاهش تخلفات ساختمانی محور کلیدی ۳ سال گذشته است

کاهش تخلفات ساختمانی محور کلیدی ۳ سال گذشته است

معاون شهرسازی شهرداری تهران با اشاره به سیستمی شدن صدور پروانه در حوزه شهرسازی از کاهش آمار تخلفات ساختمانی خبر داد و گفت: طرح تفصیلی ویژه محدود تاریخی شهر تهران شامل منطقه ۱۲ و بخشی از منطقه ۱۱ تهیه شده است.
برنامه ریزی، همگام با سیاستهای اقتصادی در گردشگری باشد نه جدا از آن

برنامه ریزی، همگام با سیاستهای اقتصادی در گردشگری باشد نه جدا از آن

دکتر امینیان فعال حوزه گردشگری با اشاره به اینکه افراد به صورت جزیره ای عمل می کنند،گفت: در آغاز تحویل سال ۱۴۰۰ همه به سخنان رهبری گوش کردیم اگر هر ۸۵ میلیون جمعیت ایران خود برای کمک به عرصه تولید پیش قدم شوند اقتصاد کشور رونق می یابد همه باید مسئولیت پذیر باشیم.