کد خبر: ۱۲۸۳۳۵
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۵
استاندار کردستان:
استاندار کردستان گفت: کردستان از لحاظ تاریخی، فرهنگی و از نظر اقلیم و توپوگرافی جزء استان هایی است که ظرفیت بسیار بالایی دارد و در آینده ای قطب گردشگری کشور خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، بهمن مرادنیا در آئین افتتاح کاخ موزه خسروآباد، اظهار کرد: استان کردستان از لحاظ تاریخی و فرهنگی دارای پتانسیل‌های بسیار بالایی است و یکی از دلایلی که به حوزه گردشگری استان کمتر پرداخته شده، وجود سایه مسائل امنیتی بوده که می‌شد در استان بیشتر کار شود.

وی به اقدامات حوزه گردشگری اشاره کرد و افزود: در سال‌های آینده، کردستان به عنوان مقصد گردشگری کشور شناخته می‌شود.

مردانیا اظهار کرد: با برچیده شدن بیماری کرونا، بسیاری از برنامه‌های استان از جمله جشن نوروز برای توسعه گردشگری کردستان از سر گرفته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه عمارت خسروآباد سنندج از جمله میراث‌های ارزشمند استان و کشور است، خاطرنشان کرد: عمارت خسرو آباد نیاز ویژه به بازسازی دارد لذا لازم است اعتبارات ویژه ای جهت تکمیل آن تأمین شود.

مرادنیا به ثبت جهانی اوارمان اشاره کرد و گفت: انتظار داریم وزارت میراث فرهنگی در یونسکو پیگیر ثبت جهانی اورامان باشد و این درخواست عمومی مردم کردستان را عملیاتی کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.
آخرین اخبار