کد خبر: ۱۲۸۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۱
مدیرکل هواشناسی اردبیل خبر داد
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در مناطق مختلف استان اردبیل و خنک شدن شهرها در نیمه دوم اولین ماه تابستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیاوش محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: با ورود سامانه معتدل به استان اردبیل و وزش بادهای خزری از شدت گرمای روزهای گذشته در استان اردبیل کاسته شد به گونه‌ای که دمای هوا دیروز در این ساعات ۳۷ درجه بود که با کاهش ۱۰ درجه‌ای این دما به ۲۷ درجه رسیده است.

وی تصریح کرد: با کاهش وزش بادهای جنوبی در مناطق مرکزی و جنوبی استان اردبیل و شدت گرفتن وزش بادهای خزری تا اواسط هفته آینده وضعیت جوی استان خنک خواهد بود تا مسافران و گردشگران و اهالی استان روزهای خنک تابستانی را نیز تجربه کنند.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل به گرمای بی‌سابقه و تشدید خشکسالی در ماه‌های اخیر در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: وضعیت جوی حاکم در این استان بی‌سابقه بوده و امیدواریم با بازگشت شرایط خنک به این استان اهالی از مشکلات و گرفتاری‌های مختلف به ویژه قطعی برق، آب، اینترنت و سایر تجهیزات و امکانات اولیه رهایی پیدا کنند.

محمدی افزود: این وضعیت جوی در استان همچنان ادامه خواهد داشت و امیدواریم تا اواسط هفته آینده شرایط جوی خنکی را در اولین ماه تابستان در استان اردبیل شاهد باشیم.

وی خاطر نشان کرد: در مجموع وضعیت حاکم بر استان خشکسالی شدید و متوسط در ۸۰ درصد مناطق استان است که به نظر می‌رسد تا پایان تابستان این وضعیت تداوم پیدا کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی، شامگاه امروز با حضور در اداره کل انتقال خون تهران به نمایندگی از تمامی هموطنان هم کیش خود در سراسر ایران درحرکتی نمادین دوشادوش هم با اهدای خون در نجات جان هموطنان نیازمند به خون مشارکت جستند.
ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل از ضرورتهای بیان شده در کتاب اقتصاد حمل و نقل شهری است.