کد خبر: ۱۲۷۲۷۵
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۴
مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به نقش حمل و نقل عمومی در مدیریت شهری آینده گفت: حمل و نقل عمومی دغدغه مدیران شهری آینده باشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهندس علی عبداله پور نایب رییس هیات مدیره و  مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در گفتگو با خبرنگار «شهر فردا»،پیرامون تحقق شعار سال در شرکت بهره برداری متروی تهران گفت: مقام معظم رهبری شعار امسال را به درستی رفع موانع تولید نامگذاری کردند اگر روند نامگذاری سالها را پشت سر هم مورد بررسی قرار دهیم متوجه می شویم که هر سال یک قدم رو به جلو برای بحث تولید پیش رفته است. 

وی با اشاره به وارداتی بودن صنعت مترو اظهار داشت: هم اکنون مترو به عنوان یک صنعت مستقل و کاملا بومی خود را مطرح می کند و در جای جای ایستگاه ها اثراتی از تولیدات داخلی از جمله پله برقی آسانسور، معماری و حتی تجهیزات کنترلی بسیار پیچیده که توسط دانشمندان ایرانی ساخته شده را می توان دید.

عبداله پور افزود: قاعدتا موانعی وجود دارد که باید رفع شود و حتما باید از تولید کنندگان دعوت  به عمل آمده و به طور جدی از آنها حمایت صورت گیرد که بیشتر در این عرصه حضور پیدا کنند تا ما بتوانیم به طور صد در صد یک صنعت کاملا بومی داشته باشیم و افتخار کنیم به اینکه نام ما در کنار نام بزرگان صنعت مترو در جهان می درخشد .

وی پیرامون انتخابات شورای شهر ششم نیز اظهار داشت: همه عزیزانی که به نحوی دست اندر کار مدیریت شهری هستند نقش مدیریت حمل و نقل را در تهران می دانند به نظر می رسد مهمترین دغدغه مدیریت شهری امروز و شاید در آینده بحث حمل و نقل عمومی باشد که تاثیر گذاری آن در تمام ارکان شهری کاملا محرز است.

وی با اشاره به اینکه آلودگی هوا، محیط زیست، اشتغال زایی و به کار گیری نیروهای مستعد و جوان در گرو ارتقا و توسعه حمل و نقل عمومی است گفت: محوریت تمام اقتصاد کشورهای پیشرفته امروز، بر دوش حمل و نقل عمومی است.

عبداله پور در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم تمام دوستانی که  به نوعی در آینده سکان مدیریت شهری را در دست می گیرند عنایت ویژه ای به حمل و نقل عمومی به ویژه مترو داشته باشند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار