کد خبر: ۱۲۷۲۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۲
رشیدی خبر داد
نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی از تهیه دو طرح واگذاری بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراهای شهر و روستا به شورای نگهبان و همچنین لزوم اعلام دلایل رد صلاحیت افراد به صورت شفاف خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،جلال رشیدی کوچی در  جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با تاکید بر لزوم حفظ شأن و جایگاه نمایندگان مجلس گفت: نمایندگان مجلس در طول ۳ ماه گذشته تحت تاثیر فشارهایی برای نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار گرفته اند، حال اینکه اساسا چرا باید مسئولیت نظارت بر انتخابات شوراها بر عهده نمایندگان مجلس باشد که هیچ نقشی در تایید و رد صلاحیت ها ندارند. چرا باید جایگاه مجلس تحت تاثیر این مسائل قرار گیرد.

وی افزود: افرادی که بر اساس نظر مراجع چهارگانه تایید صلاحیت شدند، بادی به غبغب انداخته و می گویند که نماینده می خواست ما را رد کند اما در توانش نبود، آنهایی هم که تایید نمی شوند در فضای ولنگار مجازی توهین های بسیاری به نمایندگان نسبت می دهند. در این شرایط مراجع مربوطه پاسخی درباره دلایل رد صلاحیت ارائه نمی کنند و نمایندگان تحت چنین هجمه ای قرار گرفته اند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در طول سه ماه گذشته توهین های بسیاری به نمایندگان شده است لذا باید دو کار مهم صورت گیرد چون شاهد تعارض منافع هستیم. در همین راستا در حال تهیه طرحی برای واگذاری بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراهای شهر و روستا به شورای نگهبان و طرح لزوم اعلام دلایل رد صلاحیت افراد به صورت شفاف هستیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.