کد خبر: ۱۲۶۳۷۰
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۱
مدیرکل بهزیستی قم مطرح کرد
مدیرکل بهزیستی استان قم با بیان اینکه پایگاههای بهزیستی آماده دریافت مبالغ فطریه هستند، گفت: مردم قم در ماه رمضان مشارکت ۳۰ میلیارد ریالی در تامین هزینه های افراد تحت پوشش داشته اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی پهلوانی ستوده در گفتگو با خبرنگاران با اعلام اینکه پایگاه‌های بهزیستی در اطراف محل‌های برگزاری نماز عید سعید فطر و کلیه مراکز بهزیستی قم در روز عید و روزهای بعد جهت جمع آوری زکات فطره، کفارات و نذورات مردم مؤمن و نوع دوست استان آمادگی دارند، گفت: مردم استان قم در ماه مبارک رمضان سال جاری مشارکت ۳۰ میلیارد ریالی جهت صرف هزینه‌ها در امور مختلف را داشته‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان قم با اشاره به اینکه با کسب اجازه از مراجع عظام تقلید، مؤمنین محترم می‌توانند زکات فطره و اموال خود را به سازمان بهزیستی که عهده دار نگهداری و حمایت از ایتام، کودکان بی سرپرست، معلولین و سالمندان، بیماران روانی مزمن، آسیب دیدگان اجتماعی و خانواده‌های نیازمند است پرداخت نمایند، افزود: مبلغ ریالی زکات فطره امسال بر مبنای قوت غالب گندم، مبلغ ۲۰ هزار تومان و بر مبنای قوت غالب برنج، مانده به نوع برنج مصرفی مبلغ ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومان تعیین شده است و کفاره روزه غیر عمد نیز مبلغ ۵ هزار تومان است که باید به صورت نان تهیه و پرداخت شود و کفاره روزه عمد مبلغ ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.

وی با تاکید بر تلاش‌های مستمر و موفقیت آمیز بهزیستی قم در مدیریت شیوع بیماری کرونا در سه موج قبلی با هدف کاهش حساسیت و سرایت پذیری خاص کرونای انگلیسی و نگرانی شیوع در بین نوزادان و خانواده‌های آنان ادامه داد: ما با واکسیناسیون سالمندان نگرانی خاصی از این قشر نداشتیم، اما با شیوع این بیماری بین کودکان و آلوده شدن شیرخوارگاه صدف به کرونا در بیست روز گذشته، درمان و بهبودی کامل کلیه پرسنل و نوزادان این مرکز با مجاهدت خاص صورت گرفته است.

پهلوانی ستوده با اشاره به نیاز استان به ایجاد قرنطینه‌های خاص و مراکز ویژه زمان بحران برای مواقع بحرانی و اسکان و نگهداری فرزندان، معلولین و مددجویان نیز گفت: نیاز مبرم ما در این خصوص حدود سی میلیارد ریال است که امیدواریم با مشارکت خیرین نیز این مشکلات برطرف شود.

مدیرکل بهزیستی استان قم در پایان از پیگیری‌های فراوان مجمع خیرین سلامت استان جهت احداث مراکز استاندارد و متناسب با نیازهای روز معلولین و مددجویان خبر داد و از عموم مردم شریف استان قم جهت همیاری در این امور یاری طلبید.
برچسب ها: شهرفردا ، قم ، بهزیستی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
آخرین اخبار