کد خبر: ۱۲۵۷۵۰
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۲
استاندار قم تاکید کرد
استاندار قم با بیان اینکه ساماندهی حاشیه نشینی و مناطق آسیب پذیر از اولویت های مورد توجه استان است، گفت: تعیین تکلیف مناطق گردشگری قابل واگذاری نیز در دستور کار میراث فرهنگی قرار بگیرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، بهرام سرمست در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه تعیین تکلیف مناطق نمونه گردشگری قابل واگذاری استان باید در دستور کار میراث فرهنگی قم باشد، گفت: برای بهره برداری از مناطق نمونه گردشگری در حال ساخت باید از ظرفیت‌های ملی نیز بهره برد.

استاندار قم با اشاره به اینکه بایستی گزارشی از روند اجرای تفاهم نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ایجاد اشتغال ایثارگران ارائه شود، افزود: ساماندهی حاشیه نشینی و مناطق آسیب پذیر نیز به عنوان یکی از اولویت‌های استان باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا تفاهم نامه‌ای با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منعقد شده است که باید با جدیت پیگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه تولید پارچه و چادر مشکی از دیگر تفاهمات با ستاد اجرایی فرمان امام بوده است و بایستی زیرساخت‌های لازم برای احداث هرچه سریع‌تر این کارخانه از سوی دستگاه‌های اقتصادی و خدمات رسان فراهم شود، ادامه داد: برای هر یک از طرح‌های اقتصادی بایستی فازبندی انجام شود تا طرح‌های در شرف بهره برداری هر چه سریع‌تر به سرانجام برسند.

سرمست با بیان اینکه بهره برداری از منطقه نمونه گردشگری دشت بهشت و تعیین تکلیف منطقه گردشگری ۹۸ هکتاری پشت عوارضی قم در حوزه گردشگری و زیارت ضروری است و میراث فرهنگی قم باید پیگیری‌های لازم را در این راستا انجام دهد، گفت: تعیین تکلیف مناطق نمونه گردشگری قابل واگذاری استان نیز باید در دستور کار میراث فرهنگی قم باشد و در این راستا از ظرفیت‌های ملی و استانی بهره گرفته شود.

وی با اشاره به بافت تاریخی شهر قم و ضرورت جداسازی آن با بافت فرسوده نیز افزود: میراث فرهنگی باید برای آسان شدن در اصلاح مقررات مربوط به بافت فرسوده و توسعه‌ شهری در مناطق قدیمی برنامه عملیاتی ارائه کند.
برچسب ها: شهرفردا ، قم ، استاندار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
آخرین اخبار