کد خبر: ۱۲۵۶۲۴
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲
معاون شهرسازی و معماری شهردار قم گفت: سند ملی بازآفرینی شهری به‌عنوان طرح جامعی است که توسط دولت در ۵ سال گذشته به تصویب رسید اما هنوز یک جلسه از این کارگروه در شهر قم برگزار نشده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، غلامرضا جانقربان اظهار کرد: دولت در سطح کلان، سندی را در سال ۹۵ تنظیم و مراحل قانونی تصویب آن را در مجلس شورای اسلامی گذرانده و به استانداری‌ها، راه و شهرسازی‌ها و فرمانداری‌ها به‌عنوان سند ملی بازآفرینی شهری ابلاغ شده و قرار شد در سطح کلان کشور رئیس‌جمهور به‌عنوان رئیس ستاد عالی سند ملی بازآفرینی شهری و در استان‌ها نیز استانداران به‌عنوان رئیس ستاد بازآفرینی استان و در شهرستان‌ها نیز فرمانداران به‌عنوان رئیس ستاد بازآفرینی شهری تشکیل جلسه داده و مسائل و مشکلات بافت‌های ناکارآمد شهری و بافت فرسوده را بررسی کرده و برای آن چاره‌اندیشی کنند.

وی با بیان این که در آن سند مقرر شد ۳۰ درصد، شهرداری‌ها و ۷۰ درصد، دولت و دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله راه و شهرسازی تأمین اعتبار کرده و دولت نیز از سوی دیگر، اراضی مازاد خود در استان‌ها و شهرستان‌ها را به‌منظور پشتیبانی از بازآفرینی این محلات تخصیص دهد، افزود: با این کار سرمایه‌گذار را دعوت و از ظرفیت آنان به همراه مشارکت‌های مردمی به‌منظور نوسازی و بهسازی بافت‌ها به کار گرفته می‌شود.

معاون شهرسازی و معماری شهردار قم ادامه داد: متأسفانه شاهد هستیم هنوز یک جلسه برای این موضوع مهم در شهرستان قم توسط فرمانداری که ریاست اجرای این سند ملی را بر عهده دارد برگزار نشده است.

وی با بیان این که در وضعیت موجود شهرداری بیش از ۳۰ درصد، سهم خود در بازآفرینی شهری بافت فرسوده را با اجرای معابر شهری انجام داده است، افزود: در این راستا خیابان‌های شهید روحانی، شهیدان برقعی، فاز پنجم عمار یاسر به همراه پروژه تقاطع جمهوری و میدان امام حسین (ع) اجرا شده و در مناطق دیگر طرح‌های دیگری از بازآفرینی بافت فرسوده عملیاتی شده است.

برچسب ها: شهرفردا ، قم ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
آخرین اخبار