کد خبر: ۱۲۴۶۱۴
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰
نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس:
نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: در ماه‌های آینده قرار است کسری اعتبار ۶۰ میلیارد تومانی تکمیل پایاب سد خداآفرین و اراضی پایین دست پرداخت شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عباس جهانگیرزاده در گفت‌و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به بازدیدهای مکرری که از روند احداث این پروژه داشتیم، قرار شده به صورت یکپارچه عملیات اجرایی در این محدوده از طریق سازمان جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای به اتمام رسیده تا زارعین منطقه به شکل کامل از ثمره و نتیجه اجرای این طرح استفاده کنند.

وی تصریح کرد: هر چند فاز اول و دوم این پروژه تا تابستان آماده بهره‌برداری خواهد شد ولی تلاش خواهیم کرد تا فازهای سوم و چهارم این پروژه را نیز برای سال آینده آماده بهره‌برداری کنیم تا کشاورزان منطقه به کشت و زرع آبی و پرمحصول ادامه دهند.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی به کسری ۶۰ میلیارد تومانی اجرای این پروژه اشاره کرد و گفت: قرار شده از طریق فاینانس بانک‌ها و کمک سازمان برنامه و بودجه این منابع مالی تأمین شده تا زمینه تکمیل پروژه را در مراحل مختلف شاهد باشیم.

جهانگیرزاده برآورد افزایش تولید را در این اراضی آبی بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: عمده زراعت این منطقه کشت محصولات استراتژیک گندم و همچنین دانه‌های روغنی است که زارعین منطقه تلاش می‌کنند با تولید کیفی محصول به خوداتکایی و خودکفایی کشور در این حوزه کمک کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس به بازدید نمایندگان این کمیسیون از منطقه مغان و پایاب سد خداآفرین اشاره کرد و ادامه داد: در بودجه سال ۱۴۰۰ توجهی جدی به تکمیل این پروژه شده که قطعاً با تخصیص این منابع طرح‌های مختلف در حوزه زراعت نیز عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

وی به تکمیل پروژه سیفون دره‌رود نیز اشاره کرد و گفت: در دو خط ویژه این پروژه برای بهره‌برداری عشایر منطقه در حال اجراست که با تکمیل سد قز قلعه‌سی سعی می‌شود تا کانال‌های اجرایی مسیر آبیاری را مرتفع کرده و به نوعی کشاورزان منطقه از آن استفاده کنند.

جهانگیرزاده اضافه کرد: در سالی که مقام معظم رهبری به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری کرده، تلاش مسئولان استانی و شهرستانی بر این است تا با حمایت از این بخش به تقویت اقتصاد منطقه و افزایش تولید ثروت اهالی کمکی شایان شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی، شامگاه امروز با حضور در اداره کل انتقال خون تهران به نمایندگی از تمامی هموطنان هم کیش خود در سراسر ایران درحرکتی نمادین دوشادوش هم با اهدای خون در نجات جان هموطنان نیازمند به خون مشارکت جستند.
ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل از ضرورتهای بیان شده در کتاب اقتصاد حمل و نقل شهری است.