کد خبر: ۱۲۴۳۴۱
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
معاون عملیات نیروی انتظامی اردبیل خبر داد
معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان اردبیل گفت: با وقوع انواع حوادث آتش‌سوزی و صدمات جانی، در مقایسه با سال گذشته این میزان حوادث در چهارشنبه آخر امسال ۱۶۵ درصد افزایش یافته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، الیاس دلیر در گفت‌و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: همه ساله در چهارشنبه آخر سال ما با رفتارهای خطرناک جوانان و نوجوانان در آتش‌بازی و ترقه‌بازی روبه‌رو هستیم که این اقدامات مغایر با اصل شادی و تفریحات سالم مردم است.

وی به وقوع حوادث تلخ و ناگوار در این ایام پایانی سال به دلیل استفاده از مواد محترقه دست‌ساز و مصدوم شدن جوانان و نوجوانان اشاره کرد و گفت: در سطح کشور با ۲۰۰ درصد افزایش حوادث تلخ و ناگوار در این ایام روبه‌رو هستیم که در استان اردبیل نیز این افزایش تا ۱۶۵ درصد بوده که دغدغه‌ها و نگرانی‌ها را چندین برابر کرده است.

معاون عملیات فرماندهی نیروی انتظامی استان اردبیل تصریح کرد: آتش‌سوزی‌های ناشی از انفجار مواد محترقه نیز امسال در مقایسه با سال‌های گذشته صد درصد افزایش یافته که این افزایش‌ها دغدغه‌ها و نگرانی‌های ما را چندین برابر کرده است.

دلیر افزود: باید از وقوع حوادث تلخ و دلخراش با تدبیری مناسب جلوگیری کنیم و اجازه ندهیم تا خانواده‌ها داغدار فرزندان و اطرافیان خود شوند.

وی ضرورت مراقبت خانواده‌ها را در این ایام یادآور شد و خاطر نشان کرد: نباید اجازه داد تا کودکان و نوجوانان با ترقه‌های خطرناک به ویژه دست‌ساز به آتش‌بازی پرداخته و زمینه انفجارهای شدید و تأسف‌انگیز را در مناطق مختلف شهر به وجود آورند.

دلیر در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: هر چند بسیاری از خانواده‌ها مراعات شرایط همسایگی و حال شهروندان را می‌کنند اما عده‌ای منافع شخصی خود را بر منافع عموم جامعه ترجیح می‌دهند و به نوعی با برخی رفتارهای مخاطره‌انگیز آرامش و امنیت جامعه را به هم می‌زنند.

وی بیان کرد: ما با دو نوع رفتار در این ایام روبه‌رو هستیم که اولی مربوط به رفتار کودکان و نوجوانان در تخلیه هیجانات و انرژی‌های کاذب است که عمدتاً در قالب ترقه‌بازی انجام شده و با مراقبت خانواده‌ها می‌تواند حوادث تلخی را به دنبال نداشته باشد.

دلیر ادامه داد: ما امیدواریم در یک مکان مناسب تخلیه هیجانات جوانان و نوجوانان را شاهد باشیم تا بدون آسیب به دیگران و هنجارشکنی در سطح جامعه و خسارت‌های احتمالی زمینه حضور آنها در این مکان‌ها به وجود آید.

وی اظهار کرد: ۸۰ درصد حوادث چهارشنبه آخر سال مربوط به گروه سنی شش تا ۱۸ سال است که گاه آسیب‌هایی که از این حوادث به کودکان و نوجوانان وارد می‌شود، غیرقابل جبران است.

دلیر در ادامه تصریح کرد: در مقابل عده‌ای که در این ایام به تخلیه هیجانات روی می‌آورند، تعدادی از فضای به وجود آمده سوءاستفاده کرده و تلاش می‌کنند تا رفتارهای هنجارشکنانه و ضد امنیتی به وجود آورند که قطعاً پلیس در مقابله با آنها در صحنه خواهد بود.

وی گفت: به هیچ وجه هدف ما تقابل با آئین‌ها و آداب و سنن مردم نیست و مخالف شادی مردم نیستیم اما اگر افرادی بخواهند با آرامش و امنیت مردم بازی کنند، قطعاً با آنها برخوردی جدی خواهیم داشت.
برچسب ها: شهرفردا ، اردبیل ، حادثه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی، شامگاه امروز با حضور در اداره کل انتقال خون تهران به نمایندگی از تمامی هموطنان هم کیش خود در سراسر ایران درحرکتی نمادین دوشادوش هم با اهدای خون در نجات جان هموطنان نیازمند به خون مشارکت جستند.
ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل از ضرورتهای بیان شده در کتاب اقتصاد حمل و نقل شهری است.