کد خبر: ۱۲۴۳۰۴
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: بودجه سال 1400 شهرداری مشهد و موسسات وابسته پس از 40 روز بررسی در کمیسیون های تخصصی شورای اسلامی شهر به تصویب رسید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، آیدا مهربان با بیان این مطلب اظهار کرد: بودجه سال 1400 شهرداری مشهد و موسسات وابسته، از حیث منابع مبلغ 184 هزار و 86 میلیارد و 872 میلیون ریال مصوب شده است.
وی افزود: از مبلغ فوق 42 درصد مربوط به درآمدهای عمومی، 33 درصد مربوط به واگذاری دارایی های سرمایه ای (فروش اموال) ، 20 درصد مربوط به واگذاری دارایی های مالی(اخذ وام و فروش اوراق) و پنج درصد مربوط به خالص درآمد سازمان ها و شرکت های تابعه است.
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد بیان کرد: بودجه سال 1400 شهرداری مشهد و موسسات وابسته از جهت مقایسه با اصلاح بودجه امسال، مبلغ 10 هزار و 142 میلیارد و 223 میلیون ریال معادل 6 درصد افزایش داشته است و از جهت برش سازمانی، 50 درصد منابع توسط شهرداری، 45 درصد توسط حوزه اقتصادی و پنج درصد توسط سازمان ها و شرکت های وابسته جذب خواهد شد.
مهربان همچنین در خصوص بودجه سال 1400 شهرداری مشهد و موسسات وابسته از حیث مصارف خاطرنشان کرد: از حیث مصارف مبلغ 179 هزار و 782 میلیارد و 872 میلیون ریال مصوب شده است که از مبلغ فوق 27 درصد مربوط به هزینه های عمومی(جاری)، 51 درصد مربوط به تملک دارایی های سرمایه ای (پروژه های عمرانی)، 17 درصد مربوط به تملک دارایی های مالی(بازپرداخت بدهی ها و تعهدات) و پنج درصد مربوط به خالص هزینه های سازمان ها و شرکت های تابعه است.
وی اضافه کرد: از جهت مقایسه با اصلاح بودجه سال 1399 مبلغ 11 هزار و 892 میلیارد و 223 میلیون ریال معادل هفت درصد افزایش داشته است و به صورت کلی می توان گفت نسبت هزینه های جاری به کل مصارف 32 درصد است.
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: از جهت برش سازمانی، 51 درصد مصارف توسط شهرداری، 44 درصد توسط حوزه اقتصادی و پنج درصد توسط سازمان ها و شرکت های وابسته محقق خواهد شد و از جهت اجزا مصارف، اعتبارات هزینه ای 23 درصد نسبت به اصلاح بودجه سال 99 رشد داشته است که عمده آن بابت افزایش سطوح دستمزدی و توسعه و نگهداشت شهر است. رویکرد کلی بر آن بوده تا بدهی های انتقالی به دوره آتی، به حداقل ممکن برسد لذا بازپرداخت بدهی ها (تملک دارایی های مالی) رشد 29 درصدی داشته است.
مهربان تصریح کرد: از جهت اجزا اعتبارات سرمایه ای(عمرانی)، برنامه حمل و نقل عمومی با چهار هزار و 720 میلیارد و 281 میلیون و 730 هزار ریال 18 درصد رشد داشته است و برنامه محیط زیست سالم شهری با سه هزار و 880 میلیارد و 330 میلیون و 528 هزار ریال معادل 34 درصد بیشترین افزایش ریالی را در بین 14 برنامه شهرداری مشهد به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: اختلاف بین منابع و مصارف نیز به مبلغ چهار هزار و 304 میلیارد ریال مرتبط با منابع انتقالی به سال آتی و عمدتا مربوط به اوراق مشارکت خطوط قطارشهری است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربانبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است. در این گزارش اعمال شب و روز این عید خجسته گرد آوری شده است.
حرکت از معضل بیکاری به سمت بحران کمبود نیروی کار

حرکت از معضل بیکاری به سمت بحران کمبود نیروی کار

فرماندار شهرستان اردستان گفت: در حالیکه در مراسم معارفه در اردیبهشت 97 تنها اولویتی که از بنده خواسته شد رفع معضل بیکاری در شهرستان اردستان بود امروز به نقطه ای رسیدیم که دچار بحران نیروی کار در اردستان هستیم.