کد خبر: ۱۲۳۹۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۶
شهردار منطقه 4 در افتتاح کمربند 1000 هکتاری فضای سبز تهران خبر داد
شهردار منطقه 4 از غرس بیش از 15.000 اصله نهال در هفته منابع طبیعی خبر داد و گفت: همزمان با آغاز هفته درختکاری و منابع طبیعی، بیش از 15.000 اصله نهال مثمر و غیر مثمر در بوستان های محلی و جنگلی و سطح معابر ومحلی و بزرگراهی غرس می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،"محمد محمددوست" در مراسم روز درختکاری که با حضور "اسحاق جهانگیری" معاون اول رییس جمهور، "محسن هاشمی" رییس شورای اسلامی شهر تهران، پیروز حناچی" شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری در محدوده کمربند سبز تهران در اراضی تلو برگزار شد گفت: به مناسبت هفته منابع طبیعی که از 15 اسفند لغایت 22 اسفند ادامه دارد، تا کنون حدود 5500 اصله درختان مثمر در محلات 20 گانه منطقه 4 توزیع و پیش بینی می شود  حدود 10000  اصله نهال تا پایان این هفته در سطح معابر و بوستان ها با مشارکت شهروندان غرس شود.
محمددوست اجرای طرح غرس نهال یادبود را از جمله برنامه های شاخص این هفته عنوان کرد و گفت: به مناسبت هفته درختکاری با کاشت "نهال یادبود" به یاد کارکنان شهرداری تهران که در راه خدمتگزاری به شهروندان توسط ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند اقدام خواهد شد.
او در ادامه از تشویق شهروندان و قدردانی از دوستداران محیط زیست در هفته درختکاری خبر داد و گفت:  در این هفته از افراد ساعی منطقه 4 که در امر حفاظت از محیط زیست شهری و درختکاری کوشا بوده و مشارکت خوبی در توسعه فضای سبز شهری داشته اند به طور ویژه قدردانی خواهد شد.
شهردار منطقه 4 خاطر نشان کرد: کاشت نشاء فصلی با رعایت و ضرورت کاهش حداکثری سطوح گلکاری، لکه گیری قطعات چمنکاری با رعایت وضرورت کاهش سطح چمن وکاشت گونه های درختی ودرختچه ای در بوستان ها و حاشیه بزرگراه ها از دیگر اقدامات هفته منابع طبیعی خواهد بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.