کد خبر: ۱۲۳۸۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
رئیس پلیس فتای اردبیل:
رئیس پلیس فتای استان اردبیل گفت: شخصی که با ایجاد صفحات جعلی متعدد در اینستاگرام خود را با عناوین مختلف مثل پزشک و دندانپزشک معرفی می‌کرد در دام پلیس گرفتار شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی قهرمان طالع از دستگیری پزشک قلابی در فضای مجازی خبر داد و اظهار کرد: با دریافت گزارشات متعدد در خصوص کلاهبرداری، اخاذی و فریب کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام توسط شخصی که با ایجاد صفحات جعلی متعدد و گذاشتن پست‌ها و تصاویر خاص و معرفی خود با عناوین مختلف اقدام به کلاهبرداری می‌کرد، پرونده در دایره قضائی پلیس فتا به جریان افتاد.

وی ادامه داد: در پی بررسی‌های اولیه مشخص شد که این شیاد سایبری با ایجاد صفحات جعلی و معرفی خود به عنوان پسر یکی از مقامات استانی در قالب دندانپزشک، مشاور تحصیلی و پزشک مشغول برقراری ارتباط با کاربران و مخصوصاً بانوان کرده و به بهانه‌های مختلف از آنان اخاذی و درخواست وجه می‌کند.

رئیس پلیس فتای استان اردبیل اظهار کرد: اقدامات فنی و پلیسی افسر پرونده مشخص کرد که این شخص یکی از متهمین حرفه ای و تحت تعقیب پلیس بوده که سابقه فعالیت در حوزه جرایم سایبری را نیز دارد.

قهرمان طالع گفت: افسران سایبری با ردگیری محل اختفا و با هماهنگی مقامات قضائی متهم را در یک عملیات پلیسی در منزل پدری خود به همراه تجهیزات دیجیتالی دستگیر کردند و با تکمیل پرونده در اختیار قانون قرار دادند.

وی عنوان کرد: متأسفانه کاربران فضای مجازی بخصوص دختران و زنان با دریافت پیام‌های عاطفی و مشاهده تعدادی عکس و فیلم جذاب سریع گمراه شده و با باور اینکه شخص صاحب پیج در شبکه‌های اجتماعی همان شخصی است که ادعا می‌کند فریب خود با برقراری ارتباط باعث فروپاشی بنیان خانواده و سوئ استفاده از خودشان می‌شوند.

این مقام انتظامی در پایان گفت: هموطنان در صورت مشاهده موارد مشکوک در شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان ها می‌توانند گزارشات خود را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت مرکز فوریت‌های سایبری گزارش کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار