کد خبر: ۱۲۳۸۸۹
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
رئیس پلیس فتای استان اصفهان:
رئیس پلیس فتای استان اصفهان از دستگیری طراح اینترنت بانک جعلی در اصفهان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: به دنبال شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه طی چند مرحله از حساب بانکی وی به صورت اینترنتی سرقت شده، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در تحقیقات صورت گرفته عنوان داشت قصد انجام عملیات بانکی از طریق اینترنت بانک خود را داشتم که با جستجوی نام اینترنت بانک مورد نظر در گوگل وارد اولین سایت شدم سپس هرچه تلاش کردم موفق به انجام عملیات بانکی خود نشدم و پس از دقایقی متوجه شدم در چند مرحله ۱۰۰ میلیون ریال از حسابم برداشت شده است.

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان اصفهان ادامه داد: سرانجام کارشناسان با بهره گیری از روش‌های علمی و تخصصی موفق به شناسایی مجرم و دستیابی به اطلاعات هویتی وی شده و متوجه شدند سارق با ایجاد یک سایت جعلی شبیه اینترنت بانک اصلی مورد نظر کرده و به وسیله آن اطلاعات حساب بانکی کاربران را سرقت می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: پس از محرز شدن هویت متهم برای پلیس و جمع آوری مستندات کامل و جامع، پرونده وارد مرحله عملیاتی شد و پس از تشریفات قضائی متهم در محل اختفای خود در یکی از شهرستان‌های استان دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

سرهنگ مرتضوی افزود: شهروندان می‌بایست برای ورود به اینترنت بانک خود به سایت رسمی بانک مربوطه مراجعه و از جستجو در موتورهای جستجوگر خودداری کنند و حتماً از صحت آدرس وارد شده اطمینان حاصل و به نتایج موتورهای جستجوگر اکتفا نکنند، همچنین در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در میان بگذارند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.