کد خبر: ۱۲۳۸۶۹
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
کارشناسان در یک مطالعه ملی در ایالات متحده به بررسی ارتباط بین "استفاده اجباری از ماسک" و همچنین "ارائه خدمات حضوری به مشتریان در رستوران ها" با شمار موارد ابتلا به کووید-۱۹ پرداختند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،نتایج این مطالعه تاکید می کند که اجرای قانون استفاده اجباری از ماسک می تواند خطر گسترش کروناویروس را کاهش دهد و از سوی دیگر اجازه به صرف غذا در رستوران ها، با افزایش موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ همراه است.

مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در آمریکا گفت: با استفاده از ماسک می توان موارد ابتلا و فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ را کاهش داد و این درحالیست که با ارائه خدمات حضوری به مشتریان  و صرف غذا در رستوران ها، موارد فوت و ابتلا به این بیماری افزایش پیدا می کند.

نتایج این مطالعه در شرایطی منتشر شد که برخی از ایالتهای آمریکا محدودیت های استفاده از ماسک و صرف غذا در رستورانها را برداشته اند. اوایل هفته گذشته مقامات تگزاس اجباری بودن استفاده از ماسک را لغو کردند.

تحقیقات جدید بر اساس مطالعات دیگر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در آمریکا انجام شده است از جمله یک مطالعه که نشان داد افراد آلوده به کروناویروس که در ماه جولای در ۱۰ ایالت به این بیماری مبتلا شده اند بیشتر احتمال دارد در رستوران غذا خورده باشند و در یک مطالعه دیگر مشخص شد اجباری شدن استفاده از ماسک در ۱۰ ایالت با کاهش موارد بستری در بیمارستان ها همراه بوده است.

انتهای پیام 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.