کد خبر: ۱۲۳۷۸۲
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
معاون شهرداری کرمان:
معاون شهرداری کرمان از راه اندازی فرهنگسرا و خانه ورزش معلولان در شهر کرمان در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد جهانشاهی در حاشیه مراسم قدردانی از ورزشکاران دارای معلولیت، یکی از رویکردهای اصلی مدیریت شهری در این دوره را توازن و عدالت‌محوری دانست و گفت: در این چارچوب در تلاش هستیم تا همه اقشار جامعه را در برنامه‌های ورزشی و فرهنگی مورد توجه قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه برای جامعه معلولان به‌عنوان جامعه هدف در سال ۹۹ برنامه‌هایی در نظر داشتیم که به‌دلیل شرایط همه‌گیری کرونا، برگزاری تعدادی از آن‌ها میسر نشد، گفت: یکی از اهداف‌مان توجه به ظرفیت‌های افراد دارای معلولیت و همچنین بسترسازی برای افزایش توانمندی و نقش‌آفرینی آن‌ها در شهر بوده است.

جهانشاهی با بیان اینکه در تلاش هستیم زیرساخت‌ها را برای این گروه فراهم کنیم، از راه‌اندازی کارگاه آموزش قالی‌بافی ویژه نابینایان در فرهنگ‌سرای کوثر و اولین فرهنگ‌سرای افراد دارای معلولیت خبر داد.

معاون شهردار کرمان ادامه داد: در حال حاضر، در حال آماده‌سازی فرهنگ‌سرای افراد دارای معلولیت و همچنین راه‌اندازی خانه ورزش افراد دارای معلولیت در فرهنگ‌سرای ورزش شهرداری هستیم.

جهانشاهی علاوه بر فراهم آوردن امکانات و زیرساخت‌های لازم، به تدارک دیدن برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی و ورزشی برای معلولان اشاره کرد و گفت: این برنامه یا با مشارکت مؤسسه‌ها و یا به‌صورت مستقیم توسط شهرداری برگزار می‌شود.

وی افزود: در این راستا با همکاری یکی از مؤسسه‌های ورزشی، برنامه‌ای را تدارک دیدیم که افراد دارای معلولیت بتوانند توانمندی‌های ورزشی خود را به نمایش بگذارند که در این برنامه ۳۰ نفر از افراد دارای معلولیت شرکت کردند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همچنین از برگزاری اولین دوره المپیاد ورزش شهروندی محله‌های شهر کرمان (جام شهر) خبر داد و افزود: بخشی از این برنامه به افراد دارای معلولیت اختصاص دارد؛ ضمن اینکه در این المپیاد خانم‌ها و آقایان می‌توانند شرکت کنند.

جهانشاهی افزود: قصد داریم با فراهم آوردن مشارکت افراد دارای معلولیت در برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، شرایط همراهی و مشارکت بیشتر این عزیزان را در شهر فراهم کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.
پربازدیدترین ها