کد خبر: ۱۲۳۷۰۹
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
حق شناس:
رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران گفت: بودجه ۱۴۰۰ یکی از غیر فرهنگی ترین بودجه های ۱۰ سال گذشته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد جواد حق شناس در جریان دویست و هفتاد و هفتمین جلسه شورا گفت : همانگونه که در جلسات عدیده تلفیق و بررسی حوزه درآمدی و بررسی تبصره ها گفته شده است ، متاسفانه بودجه امسال به شدت با استانداردهای بودجه نویسی فاصله جدی دارد و رعایت نشده است. ما شاهد افزایش سقف بودجه به ۴۸ هزار و ۸۸۰ میلیار تومان بودیم که بودجه افزایش ۴۰ درصدی نسبت به سال ۹۹ دارد، در حالیکه در ماه اسفند هستیم و بودجه سال  ۹۹ کمتر از ۷۰درصد محقق شده است. این رقم ۴۰ درصد افزایش عملا یک بودجه غیر واقعی و یک خودفریبی است و ما یک رویکرد نادرست و غیر متعارف را در بودجه می پذیریم.

وی افزود: افزایش نامتعارف سهم درآمدهای ناپایدار و تطهیر شهر فروشی در قالب نام‌های عوارض و مازاد تراکم و عوارض طرحهای توسعه شهری، به منزله فروش سرمایه های شهر است.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: در حوزه مصارف ، حوزه ماموریتی، فرهنگی و اجتماعی بودجه فرهنگی از ۸۲ درصد در سال ۹۶به ۶.۸درصد در سال ۱۴۰۰ رسیده که متاسفانه ۲.۵ درصد آن حقوق است و با توجه به اینکه عملکرد بودجه فرهنگی ۱۸ درصد بوده عملا یکی از غیر فرهنگی ترین بودجه های ده سال گذشته را امسال تصویب می کنیم ،در سالی که ادعا می شود یک بودجه فرهنگی بسته می شود عملا یک رویکرد نادرست و یک پشت کردن به حوزه فرهنگ است و خواهشی که دارم این است تا به نگرانی های کمیسیون فرهنگی اجتماعی توجه کنید.

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.
پربازدیدترین ها