کد خبر: ۱۲۳۶۸۰
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
رئیس شورای شهر کرج:
رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: بودجه ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی سال ۱۴۰۰ شهرداری کرج تصویب شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اکبر سلیم نژاد در گفت‌وگو با خبرنگاران پایان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ در جلسات فشرده صبح و عصر کمیسیون تلفیق بودجه و تشکیل کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی و در نظر گرفتن نیازهای شهری و مطالبات مردمی و اولویت‌های کارشناسی شده، در نهایت پرونده این لایحه با رقم ۴ هزار و ۴۴۱ میلیارد تومانی مختومه و مصوب گردید.

وی با بیان اینکه سال آینده ۶۹ درصد از منابع شهر صرف پروژه‌های عمرانی خواهد شد و ۳۱ درصد بودجه نیز صرف هزینه‌های جاری می‌شود، به تشریح ۸ چشم انداز تدوین شده در راستای تصویب بودجه ۱۴۰۰ اشاره کرد و اظهار داشت: در چشم انداز اول؛ شهری زیبا، محصور در فضای سبز، قطب منطقه گردشگری با فرصت‌های طبیعی، تفریحی و ورزشی با اعتباری بالغ بر ۱۸۲ میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج به چشم انداز دوم شهری اشاره کرد و افزود: در این چشم انداز، شهری سالم و پایدار و با نشاط با الگوی مشخص سیمای شهری تعریف شده است که ۱۳۳ میلیارد تومان در این حوزه هزینه خواهد شد. چشم انداز چهارم نیز در حوزه سیستم حمل و نقل عمومی و معابر شهری است که ابر پروژه‌ها مانند مترو، بزرگراه شمالی و توسعه حمل و نقل عمومی را شامل می‌شود و ۱۹۴ میلیارد تومان از سرجمع بودجه را شامل می‌گردد.

وی تاکید کرد: در چشم انداز پنجم شهری علمی دانشگاهی تحقیقاتی با بودجه ۳۹ میلیارد تومانی پیش بینی شده است که در حوزه دانش هزینه خواهد شد، در چشم انداز ششم مسائل فرهنگی اجتماعی شهر با بودجه‌ای بالغ بر ۶۸ میلیارد تومان هزینه پیش بینی شده است.

سلیم نژاد ادامه داد: به ترتیب بودجه ۴۸ میلیارد تومانی و یک هزار و ۶۷۷ میلیارد تومانی برای چشم اندازهای هفتم و هشتم در زمینه «شهری امن و عدالت محور» و «مدیریت شهری و نهادهای برنامه محور» یعنی حوزه خدمات اداری تخصیص داده شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج خاطرنشان کرد: از مجموع چشم اندازهای پیش بینی شده ۱۱۳ برنامه اجرایی داریم برای این تعداد ۵۵۶ ردیف پروژه به مبلغ ۲ هزار میلیارد ۶۸۹ تومان تخصیص داده شده است که پروژه جدیدی برای سال ۱۴۰۰ تعریف نشده است.
برچسب ها: شهرفردا ، البرز ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.