کد خبر: ۱۲۳۶۰۹
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
مدیرکل بهزیستی استان سمنان:
مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد نیازمند برنامه‌ریزی و هزینه کرد است، گفت: در این راستا ۱۴ کمپ ترک اعتیاد در استان فعال است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا ایزد پور در دیدار با مدیرکل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان به میزبانی اداره کل بهزیستی سمنان ضمن بیان اینکه ۱۴ کمپ ترک اعتیاد در استان فعال است، ابراز داشت: موازی کاری و نبود فرماندهی متمرکز منجر به ایجاد مشکلات بیشتر می‌شود لذا این مهم می‌طلبد تا سایر ارگان‌ها و دستگاه‌ها نیز همسو با بهزیستی گام بردارند.

وی بابیان اینکه ۱۰ مرکز سرپایی، ۱۴ کمپ ترک اعتیاد و یک مرکز جامع درمان و باز توانی اعتیاد نیز به جامعه هدف خود خدمات لازم را ارائه می‌دهند، افزود: کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد نیازمند برنامه‌ریزی و هزینه کرد این حوزه است لذا باید بر روی پیشگیری بیشتر متمرکز شد.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه افراد معتاد تا چهار ماه اقامت در این کمپ‌ها مورد درمان و باز توانی قرار می‌گیرد، ابراز داشت: پس از ترخیص و طی روند درمان بر پایه مداخلات روانی اجتماعی بر اساس توانمندی و مهارت‌آموزی به این افراد برای اشتغال آن‌ها تلاش می‌شود.

ایزدپور بابیان اینکه ایجاد فرماندهی متمرکز می‌تواند در پیشبرد اهداف نقش مؤثر ایفا کند، در ادامه تصریح کرد: اعتیاد به‌عنوان یک معضل اجتماعی است که یکی از راه‌های کاهش آن کمک به اشتغال این افراد محسوب می‌شود که انتظار می‌رود دستگاه‌ها و نهادها در این راستا اقدامات لازم را انجام دهند.

وی افزود: با توجه به آمار و اطلاعات جمع‌آوری‌شده در بخش کارگری و محیط کار اقدامات اجرای و مداخلات مؤثر خواهد بود لذا برای پیشگیری و کاهش اعتیاد در این مکان‌ها باید از پتانسیل‌های موجود در دستگاه‌های مرتبط بهره برد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.
پربازدیدترین ها