کد خبر: ۱۲۳۶۰۸
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۷
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان:
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: مرزداران هنگ مرزی سراوان در یک عملیات موفقیت آمیز ضمن توقیف ۲ دستگاه خودرو، ۷۸۵ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک را کشف کردند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سردار محمد ملاشاهی اظهار داشت: در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه تجاوز به حریم ایران اسلامی، مرزداران هنگ مرزی سراوان با اشراف اطلاعاتی و رصد تحرکات در مناطق مرزی به سرنخ‌هایی از قصد عناصر متجاوز مسلح و قاچاقچیان موادت مخدر برای ورود به خاک کشور از مسیر ارتفاعات منطقه مرزی دهانه سنگانی دست یافتند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی، تشدید اقدامات کنترلی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای تردد قاچاقچیان مشخص شد و مرزداران هنگ مرزی سراوان در قالب چندین تیم پوششی و عملیاتی با اجرای هدفمند کمین و اجرای طرح مهار منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با پشتیبانی اطلاعاتی و هدایت عملیاتی مرزبانی استان موفق شدند محموله مواد مخدر را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: قاچاقچیان که قصد داشتند مواد مخدر را طی دو مرحله به وسیله ۲ دستگاه خودرو وارد کشور کنند به محض مشاهده مرزداران، اقدام به تیراندازی به سمت مأموران کرده که مرزبانان نیز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتیک عملیاتی مناسب مقابله به مثل کرده که به علت حجم زیاد آتش مرزداران، قاچاقچیان تاب مقابله نداشته و عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن خودروها و برجا گذاشتن محموله مواد مخدر از محل متواری شدند.

وی با بیان اینکه در این عملیات ۷۸۵ کیلوگرم تریاک کشف شده افزود: شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده در دستور کار مرزبانان قرار دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.