کد خبر: ۱۲۳۶۰۴
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۰
مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی، گفت: ۳ هزار واحد مسکونی برای محرومین و مددجویان استان مرکزی در حال ساخت است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مجید مؤمنی در نشست خبری در اراک، اظهار کرد: از تعداد ۳ هزار واحد مسکونی در حال ساخت برای محرومین و مددجویان تحت پوشش، ۲ هزار واحد آن توسط بنیاد مسکن استان و یک هزار واحد دیگر نیز به وسیله کمیته امداد استان مرکزی در دست ساخت است. که امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۰، تمام این واحدها آماده و به صاحبان اصلی آن که محرومین هستند، تحویل داده شود.

وی افزود: در حوزه توانمندسازی مددجویان نیز طی سال جاری ۱۰ هزار و ۳۱۲ کارسازی شده که براثر همین کارسازی برای مددجویان ۷ هزار و ۳۶۶ اشتغال پایدار به طور مستقیم و برای ۲ هزار و ۹۴۶ نفر دیگر اشتغال غیر مستقیم در استان ایجاد شده است که نسبت به برنامه تعیین شده برای استان که ۵ هزار و ۲۴۷ اشتغال است حدود ۱۴۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

مؤمنی خاطر نشان کرد: به طور متوسط برای هر نفر ۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعتبار برای توانمندسازی در نظر گرفته شده است و بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال این مددجویان کارسازی شده، پیش بینی شده است که تاکنون برای یکهزار و۲۳ نفر از مدد جویان آموزش دیده کاریابی شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی بیان کرد: اکنون ۴۷ هزار و ۴۱۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۸۴ هزار و ۷۵۳ نفر تحت پوشش کمیته امداد استان مرکزی قرار دارند که ۱۹ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.

مؤمنی ادامه داد: ۶۵ درصد مددجویان خانواده‌هایی هستند که سرپرستان آنها فوت کرده‌اند و یا از کار افتاده هستند و ۲۱ درصد را نیز خانواده‌های تبصره ۱۴ تشکیل می‌دهند.

وی بیان کرد: هم اکنون ۱۹۹ مرکز نیکوکاری فعال در استان وجود دارد که اقدامات خوبی در جهت محرومیت زدایی انجام می‌دهند و تاکنون این مرکز بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد و دیگر محرومین کمک کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی با اشاره به اقدامات کمیته امداد استان در مورد تحویل تغذیه مناسب به کودکانی که دچار سوءتغذیه هستند افزود: در سال جاری با کمک خیرین ۷۹۵ جهیزیه تهیه و به مددجویان اهدا شده است و از سوی کمیته امداد استان مرکزی یک هزار و ۱۰۰ بیمار صعب العلاج شناسایی شده‌اند که به طور ویژه به آنها کمک رسانی می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.
پربازدیدترین ها