کد خبر: ۱۲۳۵۶۹
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۹
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی خبر داد
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: ۵۰ درصد حوادث رانندگی جاده ای استان در بیرجند و عمدتا در محورهای روستایی رخ داده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ علیرضا رضایی در جلسه کمیته اجرایی کمیسیون ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی اظهارکرد: در ۱۱ ماه گذشته با اقدامات خوبی که توسط دستگاه‌های عضو کمیسیون ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی خراسان جنوبی انجام شد و همچنین کاهش تردد مبنی بر محدودیت‌های تردد به خاطر شیوع ویروس کرونا، شاهد کاهش آمار نسبی تلفات جاده‌ای در استان هستیم.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد حوادث جاده‌ای در پلیس راه بیرجند به ویژه راه‌های روستایی رخ داده است افزود: ۵۲ درصد تصادفات به دلیل خروج از جاده و واژگونی است که در برخی پایگاه‌های پلیس این میزان از نُرم میانگین استانی نیز بالاتر است.

وی بیان کرد: ۷۰ درصد تصادفات در بازه زمانی هشت صبح تا هشت شب اتفاق می‌افتد چراکه بیشترین ترددها نیز در این ۱۲ ساعت است همچنین بیشترین علت تصادفات انحراف به چپ و تخطی از سرعت مطمئنه ثبت شده است.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه عامل اصلی شدت حوادث رانندگی سرعت است عنوان کرد: بیشترین وسیله نقلیه در تصادفات جاده‌ای، خودروهای سواری هستند.

رضایی گفت: اما در مابقی موارد هم تصادف زیاد داریم به ویژه کامیون های کشنده که ۱۳ درصد تصادفات را به خود اختصاص داده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.
پربازدیدترین ها