کد خبر: ۱۲۳۵۵۹
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: با فوت چهار بیمار جدید در استان آذربایجان‌غربی تعداد فوتی های کرونا در این استان به سه هزار و ۶۲۹ نفر رسید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جواد آقازاده در گفتگو با خبرنگاران از ابتلای ۲۷۲ نفر به کرونا در آذربایجان غربی طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: با بستری شدن ۶۸ بیمار جدید، مجموع بیماران بستری در بیمارستان‌های استان به ۴۶۸ نفر می‌رسد که ۱۳۷ تن از آنها در بخش "مراقبت‌های ویژه" بستری و ۲۶ نفر نیز از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می‌کنند.

وی از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۱۱۳ هزار و ۷۰۷ نفر در استان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند، اضافه کرد: در این مدت با فوت چهار بیمار در ارومیه، سلماس و نقده، شمار جان باختگان این بیماری به سه هزار و ۶۲۹ نفر رسید.

آقازاده با بیان اینکه طبق آخرین برآوردها، وضعیت کرونایی پنج شهرستان در استان نارنجی، ۲ شهرستان آبی و ۱۰ شهرستان زرد است، افزود: بر اساس اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا در آذربایجان غربی شهرستان‌های ارومیه، خوی، نقده، ماکو و اشنویه نارنجی شده است.

وی یادآور شد: شهرستان‌های میاندوآب و شوط از جمع هفت شهرستان نارنجی آذربایجان غربی طی روزهای گذشته کم شده که نشانه وضعیت بهتر در این مناطق است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: همچنان وضعیت شهرستان‌های پلدشت و چالدران در شمال استان همچنان آبی بوده که امیدواریم با رعایت پروتکل‌ها در این ۲ شهرستان، شاهد حرکت آنها به سمت زرد نباشیم.

آقازاده با بیان اینکه میزان استفاده از ماسک در استان به ویژه در ادارات و صنوف کاهش یافته است، گفت: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان و همچنین فوتی‌های ناشی از کرونا و علاوه بر آن، شناسایی مواردی از ابتلاء به کرونای انگلیسی، روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید از سوی مردم شدیدتر شود تا وضعیت نارنجی بخش زیادی از استان، به قرمز تبدیل نشود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.