کد خبر: ۱۲۳۵۵۱
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۰
در نامه اساتید دانشگاه به رئیس قوه قضاییه مطرح شد
وجود اشکالات ساختاری در تهیه و تدوین این طرح‌ مصداق تضییع حقوق عامه قلمداد شده و نیازمند پیگیری توسط قوه محترم قضائیه است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اساتید و کارشناسان حوزه شهرسازی در همدان در اعتراض به طرح جامع شهری به ریاست قوه قضائیه نامه نوشتند.

در نامه اساتید دانشگاه همدانی به رئیس قوه قضائیه در اعتراض به طرح جامع آمده است:

ریاست محترم قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران

حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی

با سلام و تحیات

احتراماً، همان‌طور که مستحضرید قرارداد «طرح جامع شهری شهر همدان» در تاریخ ۲۸/‏۱۲/‏۱۳۹۵‬ بین اداره کل راه و شهرسازی استان همدان و مهندسین مشاور نقش‌جهان پارس منعقد شده و اکنون نیز مراحل پایانی تدوین را سپری می‌نماید. بدیهی است عدم تحقق اهداف طرح‌های جامع شهری در دراز مدت اثرات جبران ناپذیری را به ساختار کالبدی-فضایی شهر وارد نموده و می‌تواند ابعاد مختلف زندگی مردم را تحت‌الشعاع قرار دهد. با توجه به ایرادات ساختاری در مطالعات طرح جامع شهر همدان، بخشی از این اشکالات در دو نامه جداگانه به وزیر محترم راه و شهرسازی بیان گردیده که به پیوست جهت استحضار جنابعالی ارسال می‌گردد.

۱- نامه ۳۰ نفر از اساتید و متخصصان شهرسازی همدان در تاریخ ۲۵/‏۰۷/‏۱۳۹۹‬

۲- نامه جناب آقای دکتر فلاحی نماینده محترم مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۸/‏۱۱/‏۱۳۹۹‬

با توجه به دغدغه و رویکرد مثبتی که جنابعالی از زمان حضورتان به عنوان رئیس قوه قضائیه در بحث احیای حقوق عامه داشته‌اید، به نظر می‌رسد طرح‌های شهرسازی با توجه به اثرات چندجانبه آن در شهرها می‌تواند به عنوان یکی از مصادیق مهم حقوق عامه مطرح باشد. بنابراین وجود اشکالات ساختاری در تهیه و تدوین این طرح‌ها مصداق تضییع حقوق عامه قلمداد شده و نیازمند پیگیری توسط قوه محترم قضائیه است. با توجه به عدم وجود اراده جدی و عملی به اصلاح طرح جامع تدوین شده شهر همدان و باقی بودن اشکالات این طرح بعد از حدود ۳ سال، از جنابعالی درخواست می‌گردد این طرح را به طور ویژه بررسی نموده و زمینه اصلاح اشکالات عدیده موجود در طرح را فراهم آورید. امید است با حضور حضرت‌عالی در رأس قوه قضائیه نسبت به حاکم نمودن نگاه کارشناسی در طرح‌های شهرسازی و پیگیری مجدانه مفاسد احتمالی موجود در این طرح‌ها اقدام نموده که قطعاً ملت شهیدپرور و بزرگ ایران از این دست پیگیری‌ها منتفع خواهند شد.

من الله التوفیق
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.