کد خبر: ۱۲۳۵۱۶
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
شهردار کرمان:
شهردار کرمان با اشاره به اقدامات انجام شده برای افزایش رفاه مردم شهر کرمان گفت: تلاش شده که فضای سبز در شهر کرمان توسعه یابد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیدمهران عالم‌زاده در حاشیه کلنگ زنی طرح‌های فضای سبز کرمان با بیان اینکه ایجاد تحرک، شادابی و نشاط شهروندان و افزایش و حفظ فضای سبز شهر کرمان، یکی از دغدغه‌های ما در این دوره است، افزود: سعی می‌کنیم علاوه بر حفظ درختان و فضای سبز موجود، به سرانۀ فضای سبز مناطق افزوده شود.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به انتخاب شهر کرمان به‌عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک، اقدامات متعددی در این زمینه در دست اجرا داریم که یکی از آن‌ها، ساخت پارک کودکان در مناطق پنج‌گانۀ شهرکرمان است.

شهردار کرمان با اشاره به اینکه افزایش خلاقیت، شادی و مهارت‌های کودکان از اهداف ساخت پارک‌های کودک است، گفت: ساختِ این پارک‌ها سرانۀ فضای بازی و تفریحی کودکان شهر کرمان را در مناطق شهری افزایش می‌دهد.

عالم‌زاده افزود: چشم‌انداز شهر دوستدار کودک، این است که همۀ کودکان و نوجوانان بتوانند از کودکی و نوجوانی خود لذت ببرند و از طریق احقاق برابر حقوق خود در شهر و اجتماع محلی خودشان، توانایی بالقوه خود را به‌طور کامل به فعل درآورند.

وی ادامه داد: شهر دوستدار کودک، به کودکان اجازه می‌دهد آزادانه به بیان عقاید خود بپردازند؛ بنابراین، شهرداری کرمان به‌عنوان شهر دوستدار کودک، بر آن شده تا در پنج منطقه شهری کرمان، پارک‌های موضوعی با مخاطب کودک ایجاد کند تا والدین بتوانند با خیالی آسوده و امنیت خاطر، در فضاهای ایجاد شده، علاوه بر نشاط و شادی کودکان، جهت تعلیم و تربیت و گذراندن اوقات فراغت کودکان خود بهره بگیرند.

شهردار منطقه یک شهر کرمان نیز در این آئین با اشاره به کلنگ‌زنی همزمان پنج پروژۀ عمرانیِ شهرداری منطقه یک گفت: نخستین پروژه‌ای که امروز کلنگ ساخت آن به زمین زده می‌شود، بوستان «کودک» به مساحت ۸۰۰۰ مترمربع است که طرح آن طی چندین نشست کارشناسی مورد بررسی و تجدید نظر قرار گرفته است.

محمدرضا نخعی افزود: این مجموعه مختص کودکان است و برای سه گروه سنی تا چهار سال، چهار تا هشت و هشت تا ۱۲ سال با فضاهای خاص طراحی شده است.

وی با بیان اینکه این مجموعه یک ورودی و یک خروجی دارد تا والدین و بزرگترهایی که کودکان را همراهی می‌کنند، دغدغه‌ای نداشته باشند، گفت: همچنین فضاهایی برای استراحتِ همراهان کودکان در نظر گرفته‌ایم تا بازی کودکان خود را مدیریت کنند.

شهردار منطقه یک شهر کرمان افزود: یک استیجِ ویژه برای اجرای نمایش، مسیر پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری، غرفه‌هایی برای ارائه اقلام مورد نیاز کودکان، اتاق مادر و کودک، کاشت گیاهان بی‌خطر و غیرآلرژی‌زا و تعدادی کلبه چوبی زیبا، از امکانات و موارد مهم در نظر گرفته شده در این بوستان است.
برچسب ها: شهرفردا ، کرمان ، شهردار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.