کد خبر: ۱۲۳۴۶۶
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: با وجود بودجه محدودی که شرکت مترو دارد، توسعه مترو در این مدت قابل تحسین است. اینکه موضوع طرح جامع مترو مصوب و به مرحله اجرا رسیده است خداقوت ویژه‌تری می‌طلبد و یکی از مطالبات شورای شهر تهران نیز بحث جامع مطالبات ریلی بود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،الهام فخاری، رئیس شورای اسلامی استان تهران با حضور در کارگاه ایستگاه مترو یادگار امام(ره) و بازدید از این ایستگاه، در جریان مراحل ساخت آن قرار گرفت.

در این بازدید که علی امام  مدیرعامل شرکت مترو ، الهام فخاری را همراهی می‌کرد. علی امام با بیان اینکه این ایستگاه تا ۲۰اسفند به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: ایجاد زیرساخت‌های مناسب، طراحی خطوط جدید و تمرکز در حوزه‌هایی مانند ایمنی، افزایش پایانه‌ها و پارکینگ‌ها از جمله مواردی است که در طول سال‌های اخیر به آن رسیدگی شده است.

او به مصوبه طرح جامع خطوط مترو اشاره کرد و توضیح داد: این طرح بهمن‌ماه سال گذشته مصوب و در خردادماه سال جاری به ما ابلاغ شد و بر اساس آن طراحی خطوط جدید بر اساس اولویت‌ها اجرا شد.

امام از افتتاح یک پایانه جدید در سال جاری و پایانه دیگر در سال آینده خبر داد و افزود: این درحالی است که توسعه خطوط مترو حتی در تمام خطوطی که به بهره‌برداری رسیده است، ادامه خواهد داشت.

همچنین الهام فخاری در این بازدید ضمن تبریک روز مهندس از تلاش‌های شرکت بهره‌برداری مترو تهران در خدمت‌دهی هرچه بهتر به مردم تهران قدردانی کرد و گفت: اگر زیرساخت‌های شهری توسعه پیدا نمی‌کرد و کار فنی در کشور متوقف می‌شد، همه گیری و شیوع ویروس کرونا بیشتر بود.

رئیس شورای اسلامی استان تهران وجود تحریم‌های اقتصادی در کشور را موضوعی دانست که حوزه مهندسی شهری را دچار مشکل کرده است و ادامه داد: حوزه مترو نقشی بنیادی در اداره کردن امور شهرها دارد. از طرفی با وجود بودجه محدودی که شرکت مترو دارد، توسعه مترو در این مدت قابل تحسین است. اینکه موضوع طرح جامع مترو مصوب و به مرحله اجرا رسیده است خداقوت ویژه‌تری می‌طلبد و یکی از مطالبات شورای شهر تهران نیز بحث جامع مطالبات ریلی بود.

فخاری در پایان اظهار امیدواری کرد که با اجرای مصوبه طرح جامع مترو، گزارش هایی که مردم در خصوص مشکلات اصلی شهر می دهند با توسعه مترو کاهش پیدا کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.
پربازدیدترین ها