کد خبر: ۱۲۳۴۳۱
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰
مدیرکل نوسازی مدارس اردبیل:
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: تکمیل ۱۹۳ واحد آموزشی نیمه‌تمام در سطح استان اردبیل در اولویت اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس قرار دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، دولت لطفی در آئین بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در اردبیل اظهار کرد: تلاش می‌کنیم تا در سال‌های آینده این پروژه‌های نیمه‌تمام را با تأمین اعتبار ملی و استانی تکمیل و در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم تا نسل آینده در بهترین فضا و بستر آموزشی تحصیلات خود را انجام دهند.

وی به برنامه‌ریزی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس برای سال آینده اشاره کرد و گفت: در حال حاضر به همت خیرین مدرسه‌ساز ۴۸ پروژه خیرساز در حال اجراست که امسال ۲۰ واحد آموزشی از این پروژه‌ها در مناطق مختلف استان تکمیل شده و با همراهی خیرین به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل تصریح کرد: برای کمک به خیرین در ساخت و تکمیل واحدهای آموزشی، دولت ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در سالجاری تأمین کرده تا در استان اردبیل به صورت پروژه مشارکتی واحدهای آموزشی شکل اجرایی و عملیاتی به خود گرفته و بهره‌برداری از آنها را هر چه سریع‌تر شاهد باشیم.

لطفی افزود: در سال آینده در کنار تکمیل پروژه‌های خیرساز و مشارکتی، سعی و تلاشمان بر این است تا ۱۹۳ پروژه نیمه‌تمام را نیز با تأمین اعتبارات ملی به سرانجام رسانده و بخشی از آنها را آماده افتتاح کنیم.

برچیدن بساط بخاری‌های نفتی تا دو سال آینده در مدارس اردبیل

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل به استانداردسازی تأسیسات حرارتی در مدارس استان اشاره کرد و ادامه داد: از ابتدای امسال حذف بخاری‌های گازی در مدارس شروع شده به طوری که تاکنون در ۲۶ مدرسه بخاری‌های گازی جمع‌آوری و به جای آن سیستم گرمایشی استاندارد نصب شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در سال گذشته اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس موفق شد تا برای همیشه بساط بخاری‌های نفتی را از مدارس برچیند و تا دو سال آینده نیز بساط بخاری‌های گازی از مدارس استان اردبیل برچیده خواهد شد.

لطفی به تزریق اعتبار ۱۷.۵ میلیارد تومانی به صورت منابع ملی در اجرای این پروژه اشاره کرد و گفت: امیدواریم در یک شرایط مناسب و فضای شایسته دانش‌آموزان تحصیلات خود را انجام دهند.

وی در مورد اجرای طرح آجر به آجر به عنوان یکی از برنامه‌ها و رویکردهای آموزش و پرورش و معاونت عمرانی اضافه کرد: در سراسر کشور اجرای این طرح به رغم همه مشکلات کرونایی شروع شده و در استان اردبیل نیز هدف ما از اجرای این طرح احداث مدرسه در مناطق محروم و کم برخوردار است.
لطفی بیان کرد: با جمع‌آوری کمک‌های اندک اما پرخیر و برکت مردم در قالب این طرح عملیات احداث دو مدرسه در استان شروع شده به طوری که در هفته‌های گذشته خشت‌گذاری مدرسه‌ای در خلخال در یکی از مناطق محروم خلخال شروع شد و در کنار آن پروژه دیگری نیز در پارس‌آباد شکل اجرایی و عملیاتی به خود خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: در یک کار جهادی تمام سعی و تلاش مجموعه نوسازی مدارس و خیرین بر این است تا در بهترین شرایط و فضای آموزشی دانش‌آموزان ما بتوانند تحصیلات خود را انجام داده و به توسعه آینده کشور کمک کنند.

در این مراسم که به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور معاون اول رئیس جمهور در استان‌های مختلف با تجلیل و تکریم از خیرین انجام شد، ۱۶ نفر از خیرین فعال استان اردبیل که در سال ۹۸ پروژه‌های فعال مدرسه‌سازی داشتند، با اهدای لوح سپاس و هدایایی مورد تجلیل و تکریم قرار گرفتند.
برچسب ها: شهرفردا ، اردبیل ، مدارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.
پربازدیدترین ها