کد خبر: ۱۲۳۳۷۳
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد
رئیس کل دادگستری استان فارس از رهایی دو نفر دیگر از محکومان به قصاص نفس در استان فارس با جلب رضایت اولیای دم و تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی تصریح کرد: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و پیشبرد اهداف و سیاست‌های تحولی قوه قضائیه در حل و فصل دعاوی و توسعه حل اختلاف از طریق برقراری صلح و سازش، اعضای شعب ۴۲و ۴۹ زندان شورای حل اختلاف شیراز در انجام وظیفه ذاتی خویش مبادرت به تشکیل چندین جلسه صلحی در محل شورا و همچنین حضور در منزل خانواده اولیای دم نمودند ونهایتاً، برگزاری جلسات متعدد با خانواده‌های مقتولان نتیجه‌بخش بود و اولیای دم رضایت بی‌قید و شرط خود را نسبت به قاتلان اعلام کردند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های اعضای شوراهای حل اختلاف در حل و فصل دعاوی و اختلافات از طریق صلح و سازش، اقدام خانواده‌های اولیا دم در ترویج فرهنگ عفو و گذشت در جامعه را باارزش و اثرگذار دانست و خاطر نشان کرد: گذشتی که از روی قدرت باشد، نه به خاطر ضعف، بسیار ارزشمند است چرا که گذشت کار بزرگان و اولیای خداست. کسی‌که امداد و نصرت خدا با او همراه نباشد، نمی‌تواند گذشت کند.

مقام عالی قضائی استان ضمن تقدیر از خانواده‌های اولیا دم افزود: اقدام بسیار نیک و بزرگی که این دو خانواده با گذشت از اجرای حکم قصاص قاتل عزیزان‌شان انجام دادند علی رغم اینکه هنوز داغ از دست دادن فرزندان شأن را در دل دارند قطعاً اجر و پاداش آنان نزد خداوند محفوظ است.
برچسب ها: شهرفردا ، فارس ، قصاص
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.