کد خبر: ۱۲۳۳۳۰
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
معاون شهردار بیرجند:
معاون شهردار بیرجند از شناسایی ۱۰۶ نفر از افراد درگیر آسیب و ۱۵ مخروبه محل استعمال مواد مخدر در بیرجند خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد محمد زاده در مراسم بهره برداری از مجتمع فوریت‌های خدمات اجتماعی و گرمخانه شهرداری و رونمایی از سامانه ثبت اطلاعات آسیب دیدگان اجتماعی بیان کرد: کنترل و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیازمند فرهنگ سازی عمومی و نهادینه کردن عدم کمک به متکدیان خیابانی است.

وی با اشاره به مجتمع فوریت‌های خدمات اجتماعی و گرمخانه شهرداری اظهار کرد: این پروژه شامل دو مجموعه شامل جمع آوری متکدیان و گرمخانه است.

محمد زاده اعتبار این پروژه را بیش از ۶۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: اگرچه تاکنون در راستای کاهش تکدی گری اقدامات زیادی انجام شده اما کنترل این آسیب نیازمند همکاری مردم است.

معاون شهردار بیرجند ادامه داد: شناسایی متکدیان زباله گرد، توزیع بسته‌های بهداشتی و تهیه لوازم اولیه و ضروری از جمله اقدامات انجام شده است.

محمد زاده تامین هزینه پوشاک ۲۴ نفر از کودکان زیر ۱۷ سال را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و گفت: همچنین شناسایی متکدیان بیمار، پیگیری اشتغال بانوان بهبود یافته و پرداخت اجاره اردیبهشت ماه شش خانواده از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی با بیان اینکه ۱۰۶ نفر از افراد درگیر آسیب در بیرجند شناسایی شده‌اند، اظهار کرد: همچنین ۱۵ مخروبه محل استعمال مواد مخدر شناسایی شده است.

معاون شهردار بیرجند شناسایی افراد کارتن خواب، شناسایی زنان سالمند و بی خانمان و شناسایی پاتوق‌های تجمع متکدیان را از دیگر اقدامات انجام شده دانست‌.

وی بیان کرد: پرداخت هزینه‌های بیمارستان کودک معتاد، توزیع لوازم التحریر بین خانواده‌های بهبود یافته و توزیع غذای گرم بهداشتی از دیگر اقدامات انجام شده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.