کد خبر: ۱۲۳۳۲۱
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۰
شهردار تبریز:
شهردار تبریز خواستار ارائه راهکارهای قانونی در خصوص مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ایرج شهین باهر در جلسه امروز شورای شهر با اشاره به موضوع ساخت و سازهای غیر مجاز در شهر تبریز گفت: جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز به شکل فعلی و فیزیکی دیگر اثرگذار نیست، چون در این صورت ما باید حتماً ۲۴ ساعته در همه محلات مأمور بگذاریم تا از ساخت و ساز غیرمجاز جلوگیری شود.

او افزود: در موضوع ساخت و ساز غیرمجاز، ضعف قانون از یک طرف موجب می‌شود تا فرد به راحتی ساخت و ساز کند و از طرف دیگر قانون نیز به ما اجازه نمی‌دهد وارد حریمی شویم که در آن ساخت و ساز غیرمجاز صورت می‌گیرد. چرا که ما قانونا حق ورود به محوطه و داخل ساختمان را نداریم، مگر اینکه حکم داشته باشیم.

شهردار تبریز در ادامه با اشاره به شفاف نبودن قانون در این مورد، گفت: تا ما بخواهیم پرونده تشکیل دهیم و موارد ساخت و ساز غیر مجاز را در ماده ۱۰۰ مطرح کنیم، مالک طبقه دوم و سوم را هم می‌سازد.

شهین باهر اظهار کرد: شورای اسلامی شهر محل سیاست گذاری و تصمیم گیری در مورد ساخت و سازهای غیر مجاز است تا بتوانیم بر اساس آن عمل نمائیم و مقابله کنیم.

او گفت: در حال حاضر ما اعلام کرده‌ایم در بافت‌های فرسوده پروانه رایگان می‌شود، اما با این وجود، متأسفانه بیشترین ساخت و سازهای غیرمجاز را هم در همین مناطق شاهد هستیم.

شهردار تبریز در پایان یادآور شد: پیشنهاد می‌کنم بابت صدور پروانه رایگان در بافت‌های فرسوده، چک تضمین اخذ شود تا اگر تخلفی در مراحل احداث و اجرا صورت گیرد، بتوانیم چک‌ها را پس از طی مراحل قانونی به اجرا بگذاریم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.