کد خبر: ۱۲۳۲۰۳
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
یک کارگر معدن منگنز ونارچ قم بر اثر ریزش و محبوس شدن در زیر آوار جان خودش را از دست داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، خبر ریزش معدن منگنز در منطقه ونارچ قم به مراکز امدادی قم می‌رسد در همان دقایق اولیه ۳۵ نفر از نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر و ۲۰ آتش‌نشان بوسیله سه دستگاه خودروی آتش‌نشانی و همچنین ۳ دستگاه خودروی پشتیبان نیز برای اتفاقات غیرمترقبه به محل اعزام شدند.

در همان دقایق اولیه مشخص می‌شود چهار کارگر دچار حادثه شده و در معدن محبوس شده‌اند که در همان ابتدا نیروهای امدادی سه کارگر که خوشبختانه دچار آسیب‌های سطحی شده‌اند را از معدن خارج می‌کنند اما تلاش‌ها برای پیدا کردن کارگر چهارم ادامه داده بااینکه در ساعت ۱۷:۰۰ موقعیت این کارگر شناسایی و اقدامات امدادی با دقت بیشتری ادامه پیدا می‌کند که متأسفانه به دلیل محبوس شدن این کارگر در زیر آوارها با وجود تلاش نیروهای امدادی جان خودش را از دست می‌دهد.

معادن منگنز «ونارچ» به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ منگنز کشور در جنوب غربی شهر قم واقع شده از سال ۱۳۴۱ فعالیت خود را آغاز کرده و امروزه در سطح منطقه و خاورمیانه یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان این سنگ معدنی محسوب می‌شود.

 
 
 

برچسب ها: شهرفردا ، قم ، حادثه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.
آخرین اخبار