کد خبر: ۱۲۳۰۶۸
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران افزایش جامعه هدف نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و سازمان بهزیستی را نشان‌دهنده گسترش فقر در جامعه دانست و گفت: کج‌کارکردی ساختارهای کلان و دستگاه‌های مختلف موجب سرریز فقرا به نهادهای حمایتی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سیدحسن موسوی چلک  آینده‌نگری و اتخاذ تصمیمات کارشناسی را تنها راه برون‌رفت از وضعیت فعلی در حوزه اجتماعی دانست و افزود: مسئولان می‌گویند می‌خواهیم اختلاف طبقاتی را کم کنیم اما در حد شعار باقی می‌ماند و در حوزه آسیب‌های اجتماعی و کمک به اقشار کم درآمد، آینده نگری وجود ندارد و سیاست‌گذاری‌ها به صورت کور و بدون برنامه انجام می‌شود.

وی با اشاره به شرایط امروز کشور در حوزه اجتماعی، گسترش فقر، افزایش موارد خودکشی و ... ادامه داد: نظام اجتماعی و فرهنگی ما در این حوزه موفق نبوده است. با وجود واقعیت‌هایی که در کشورمان وجود دارد کار هدفمندی انجام نداده‌ایم و در عین حال توقع داریم این موضوعات پیچیده با پند و اندرز و گفتاردرمانی حل شود. 

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران خواستار اجرای قانون در پرداخت مستمری به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی شد و خاطرنشان کرد: این نهادهای حمایتی چندین دهه است که مستمری‌هایی را به اقشار نیازمند و کم درآمد جامعه پرداخت می‌کنند، اما هیچ‌گاه در طول این چند دهه مستمری نیازمندان مطابق قانون پرداخت نشده و همیشه کمتر از چیزی بوده که در قانون به آن اشاره شده است.

چلک خواستار حمایت دولت و مجلس از کمیته امداد و بهزیستی برای پرداخت مستمری مکفی به خانواده‌های تحت حمایت شد و گفت: پیش ‎بینی می‌شود سال آینده فقرا فقیرتر شوند زیرا این بلاتکلیفی در کشور به فقرا و اقشار کم درآمد بیشترین آسیب را خواهد زد. 

وی خواستار تغییر بودجه به نفع نیازمندان شد و اظهار کرد: حتی اگر بودجه پیشنهادی دولت اجرایی شود باز هم گرهی از اقشار کم درآمد را حل نمی‌کند مگر اینکه در فرصت باقی مانده مجلس و دولت در تعاملی سازنده، بودجه را به نفع نیازمندان تغییر دهند و دستکم زمینه پرداخت مستمری به میزان قانونی به محرومان و جامعه هدف امداد و بهزیستی را فراهم کنند.
برچسب ها: فقر ، کرونا ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

دبیرکل انجمن نسل سومی‌ها و جوانان انقلابی مسلمانکفت: برای بقای انقلاب و تداوم راه صدها هزار شهید معتقدیم حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت افراد برای نشان دادن شایستگی‌های خود، رقابت و مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است.
اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربانبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است. در این گزارش اعمال شب و روز این عید خجسته گرد آوری شده است.