کد خبر: ۱۲۳۰۶۸
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران افزایش جامعه هدف نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و سازمان بهزیستی را نشان‌دهنده گسترش فقر در جامعه دانست و گفت: کج‌کارکردی ساختارهای کلان و دستگاه‌های مختلف موجب سرریز فقرا به نهادهای حمایتی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سیدحسن موسوی چلک  آینده‌نگری و اتخاذ تصمیمات کارشناسی را تنها راه برون‌رفت از وضعیت فعلی در حوزه اجتماعی دانست و افزود: مسئولان می‌گویند می‌خواهیم اختلاف طبقاتی را کم کنیم اما در حد شعار باقی می‌ماند و در حوزه آسیب‌های اجتماعی و کمک به اقشار کم درآمد، آینده نگری وجود ندارد و سیاست‌گذاری‌ها به صورت کور و بدون برنامه انجام می‌شود.

وی با اشاره به شرایط امروز کشور در حوزه اجتماعی، گسترش فقر، افزایش موارد خودکشی و ... ادامه داد: نظام اجتماعی و فرهنگی ما در این حوزه موفق نبوده است. با وجود واقعیت‌هایی که در کشورمان وجود دارد کار هدفمندی انجام نداده‌ایم و در عین حال توقع داریم این موضوعات پیچیده با پند و اندرز و گفتاردرمانی حل شود. 

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران خواستار اجرای قانون در پرداخت مستمری به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی شد و خاطرنشان کرد: این نهادهای حمایتی چندین دهه است که مستمری‌هایی را به اقشار نیازمند و کم درآمد جامعه پرداخت می‌کنند، اما هیچ‌گاه در طول این چند دهه مستمری نیازمندان مطابق قانون پرداخت نشده و همیشه کمتر از چیزی بوده که در قانون به آن اشاره شده است.

چلک خواستار حمایت دولت و مجلس از کمیته امداد و بهزیستی برای پرداخت مستمری مکفی به خانواده‌های تحت حمایت شد و گفت: پیش ‎بینی می‌شود سال آینده فقرا فقیرتر شوند زیرا این بلاتکلیفی در کشور به فقرا و اقشار کم درآمد بیشترین آسیب را خواهد زد. 

وی خواستار تغییر بودجه به نفع نیازمندان شد و اظهار کرد: حتی اگر بودجه پیشنهادی دولت اجرایی شود باز هم گرهی از اقشار کم درآمد را حل نمی‌کند مگر اینکه در فرصت باقی مانده مجلس و دولت در تعاملی سازنده، بودجه را به نفع نیازمندان تغییر دهند و دستکم زمینه پرداخت مستمری به میزان قانونی به محرومان و جامعه هدف امداد و بهزیستی را فراهم کنند.
برچسب ها: فقر ، کرونا ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
30 میلیارد تومان برای ساخت پارکینگ محله/ جانمایی 6 منطقه از تهران برای ساخت پارکینگ

30 میلیارد تومان برای ساخت پارکینگ محله/ جانمایی 6 منطقه از تهران برای ساخت پارکینگ

معاون فنی مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به هزینه 30 میلیارد تومانی که برای ساخت پارکینگهای محلی درنظر گرفته شده است گفت: البته ساخت این پارکینگها هزینه بیشتری خواهد داشت و جانمایی پارکینگها در 6 منطقه مشخص شده است.
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.