کد خبر: ۱۲۲۸۱۵
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
شهردار منطقه 12 از برگزاری مانور حریق ناشی از زلزله در بازار بزرگ تهران واقع در این منطقه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی‌محمد سعادتی، شهردار منطقه ضمن اعلام این خبر گفت: مانورهای عملیاتی با موضوع زلزله در شهری زلزله‌خیز مانند تهران، از مهم‌ترین اقدامات برای مدیریت بحران در هر منطقه از این شهر به شمار می‌رود.

وی کاهش تلفات و خسارات ناشی از بلایایی نظیر زلزله، ایجاد آمادگی برای انجام واکنش‌های سریع و اصولی و افزایش آگاهی عمومی در مورد باید و نبایدهای زلزله را از جمله اهداف چنین مانورهایی معرفی کرد و ادامه داد: به منظور افزایش آمادگی نیروهای امدادرسانی در مواقع بحرانی، شهرداری منطقه ۱۲ با همکاری اداره کل بحران استان تهران، سازمان آتش نشانی، هلال احمر، مرکز خدمات پیش بیمارستانی (اورژانس) شهر تهران، همچنین همه ادارات خدماتی محدوده، مانور عملیاتی عوامل ناشی از زلزله-حریق را در بازار بزرگ تهران به اجرا درآورد.

شهردار قلب طهران با اشاره به اینکه ویژگی مانور برگزارشده، توجه به موضوع اطفای حریق ناشی از زلزله بوده و از این منظر با نگاهی تخصصی‌ به اجرا درآمده، بیان کرد: در این مانور که با پیش‌فرض وقوع زلزله‌ای با بزرگای 5/5 ریشتر در گسل ری برگزار شد، از امکانات تیم آنست (سگ‌های زنده‌یاب) سازمان اورژانس به منظور نجات مصدومین احتمالی استفاده شد. 

وی افزود: توجه به موضوع اطفای حریق و نجات مصدومان از دیگر برنامه‌های تعریف‌شده برای این مانور بود که با استفاده از نیروهای امداد و نجات سازمان آتش‌نشانی به منظور ارتقای سطح توان امدادگران به اجرا درآمد.

مطابق سناریوی این مانور، زلزله فرضی به قوت 5/5 ریشتر در گسل ری رخ می‌دهد که طی آن یک ساختمان تخریب و چندین ساختمان دچار حریق می‌شوند و در اثر آوار، یک نفر فوت، 2 نفر مصدوم بدحال و 15 نفر مصدوم سرپایی می‌شوند. طی این مانور 2 مصدوم بدحال به بیمارستان‌های اطراف محدوده فرستاده می‌شوند و بقیه مصدومان در چادرهای تریاژ سازمان هلال احمر مورد مداوا قرار می‌گیرند؛ همچنین به منظور اسکان اضطراری احتمالی مردم، 3 عدد چادر اسکان اضطراری در محل برپا می‌شود. پلیس راهنمایی و رانندگی نیز برای ساماندهی تردد خیابان‌های اطراف در محل حاضر است.

ماشین‌آلات و تجهیزات به‌کاررفته در این مانور شامل 6 دستگاه خودروی امداد و نجات مربوط به سازمان آتش‌نشانی، 2 دستگاه آمبولانس مربوط به اورژانس و هلال احمر، تیم آنست، خودروهای عملیاتی اضطراری سازمان‌های آب و برق و پلیس راهنمایی و رانندگی بود. مانورهای زلزله، اعلامی برای آمادگی نیروهای امدادی، هنگام وقوع زلزله و ارزیابی توان عملیاتی آن‌هاست که توسط ستاد مدیریت بحران هر منطقه در شهر تهران برگزار می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

دبیرکل انجمن نسل سومی‌ها و جوانان انقلابی مسلمانکفت: برای بقای انقلاب و تداوم راه صدها هزار شهید معتقدیم حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت افراد برای نشان دادن شایستگی‌های خود، رقابت و مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است.
اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربانبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است. در این گزارش اعمال شب و روز این عید خجسته گرد آوری شده است.