کد خبر: ۱۲۲۵۱۴
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
آخرین وضعیت پروژه های کوچک مقیاس در منطقه ۱۱
مدیریت شهری با توجه ویژه به محلات و اولویت دادن پروژه های توسعه محله ای و تعریف این پروژه ها در مناطق ۲۲ گانه به دنبال رضایت بیشتر شهروندان در این دوره است. از همین رو ۲۴ پروژه توسعه محلی در حوزه های مختلف در سال ۱۳۹۹ تعریف و اجرا شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،پروژه های توسعه محله ای منطقه ۱۱ در سال ۱۳۹۹ که بیشتر آنها به بهره برداری رسیده اند و تنها دو پروژه با پیشرفت فیزیکی ۵۰ و ۳۰ درصد در حال اجرا هستند، قابل تقسیم بندی به سه بخش فرهنگی با سه پروژه، خدمات شهری با ۱۹ پروژه و عمرانی - ترافیکی با دو پروژه است.

پروژه های فرهنگی

از مهمترین پروژه ها در این بخش می توان به پیرایش شهری محور حافظ تا وحدت اسلامی با هدف زیباسازی و حفظ جداره های ارزشمند تاریخی به جای مانده از خیابان های تهران قدیم و احیا و بازسازی نمای ساختمان تاریخی مهمانسرای امام علی (ع) که بنایی ۷۲۰ متر مربعی متعلق به دوره دوران پهلوی اول است و مرمت و نوسازی آن در راستای احیای بناهای تاریخی در مدت پنج ماه انجام شد، اشاره کرد.

علاوه بر این، آغاز مرمت قدیمی ترین ساعت شهری تهران در مسجد مشیر السلطنه که ۱۲۱ سال پیش در دوران قاجار ساخته شد و ۷۰ سال پیش از کار افتاده و مرمت جداره های تاریخی مسجد از مهمترین اقدامات در این حوزه است که تا کنون حدود ۳۰ درصد پیشرفت داشته است.

 پروژه های خدمات شهری

مرمت سردر مغازه های ورودی میدان میوه و تره بار بازارچه فروزش با هدف ارتقای کیفیت کالبدی، سیما و منظر شهری، راه اندازی موزه روانپزشکی با همکاری بیمارستان روزبه که اولین موزه پژوهشی کشور و پنجمین موزه روانشناسی جهان است. احداث مرکز محله سوزنبان در محله راه آهن، احداث پاتوق محله سیمین در بافت فرسوده محله انبار نفت با هدف بهسازی و بازآفرینی بافت فرسوده و بهبود فضای بی دفاع شهری و توسعه عمرانی حاشیه میدان راه آهن  و محله انبارنفت و مناسب سازی ساختمانهای اداری بوستان ها و معابر برای استفاده افراد کم توان جسمی و معلولان در راستای تساوی حقوق شهروندی و عدالت اجتماعی از مهمترین پروژه های بخش خدمات شهری است.

همچنین در این بخش که بیشترین پروژه ها را به خود اختصاص داده می توان از نصب ۲۱ مخزن ضد سرقت ویژه پسماند خشک، نورپردازی فضاهای تاریخی، سازه ها و المان های شهری، اجرای سیستم هوشمند آبرسانی و آبیاری به منظور افزایش راندمان و جلوگیری از هدر رفت آب می شود در دو بوستان رازی و رودکی، کاشت ۶۵۰ اصله چنار ۱۰ تا ۱۵ ساله در خیابان ولیعصر (عج) از چهارراه ولیعصر تا میدان راه آهن، تهیه و نصب وسایل بازی کودکان، احداث زمین ورزشی در محله قلمستان، احداث مرکز پرتو(ساماندهی کودکان کار و خیابان)، احداث همراه سرای فارابی با مشارکت موسسه خیریه رها و خیرین اصناف فعال در منطقه، راه اندازی ایستگاه های دوچرخه های اشتراکی و ایجاد مسیر دوچرخه با هدف ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و ایجاد زیر ساخت های لازم برای استفاده شهروندان از دوچرخه، پیاده رو سازی و راه اندازی بازار میوه و تره بار در محله های پر جمعیت منطقه شامل محله انقلاب ، حر، راه آهن، انبار نفت و سلامت نام برد.

 پروژه های ترافیکی و عمرانی

اتصال خط ۳ مترو به کریدور اصلی راه آهن بین شهری به صورت زیر گذر با هدف ارتقای سرعت جابجایی و آسایش مسافران و کاربران حمل و نقلی منطقه ۱۱  و تراش و روکش مکانیزه و درزگیری معابر در این منطقه از پروژه های تاثیرگذار در بخش ترافیکی و عمرانی برای توسعه محلات است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.