کد خبر: ۱۲۲۵۱۳
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
قرارداد با بنیاد تعاون ناجا فسخ شد
پروژه فاز ۲ برج میلاد، ۲ مشتری ایرانی و خارجی دارد و کارشناس قرار است قیمت گذاری روی این پروژه را انجام دهد و مشتری ایرانی درواقع یک بانک است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،شکرالله بنار، مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران درباره سرنوشت فاز ۲ پروژه میلاد بیان کرد: قرارداد پروژه فاز دو میلاد با بنیاد تعاون ناجا که شریک تجاری سازمان در این پروژه بود، فسخ شد و کمیسیون ماده پنج درباره بارگذاری جدید آن در حال تصمیم‌گیری است.

به گفته بنار؛ نزدیک به ۱۰ سال این پروژه فریز شده و در دست شریک قرار داشته و هیچ بهره برداری از آن نشده بود و تنها اقدام ایجاد گود بزرگی بود که مدتها دغدغه مدیریت شهری تبدیل شده بود. اما؛ به تازگی سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران با پرداخت هزینه‌های شریک این پروژه را آزاد سازی کرد و امروز ۴.۵ هکتار زمین در یکی از مرغوب ترین موقعیت های تجاری در سطح تهران آماده سرمایه گذاری است.  

او ادامه داد: هم اکنون این پروژه دو مشتری ایرانی و خارجی دارد و کارشناس قرار است قیمت گذاری روی این پروژه را انجام دهد،  مشتری ایرانی هم درواقع یک بانک است.

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران درباره خرید اتوبوس و واگن مترو هم توضیح داد: با دو شرکت داخلی تفاهم نامه امضا شده و این شرکت‌ها به وزارت نفت معرفی شدند که مسایل را حل کنند. همچنین با یک شرکت خارجی هم تفاهم نامه امضا شده و ماه آینده با حضور شرکت خارجی در تهران قرارداد بزرگی بسته می شود. بررسی ها و مطالعات در این زمینه انجام شده و فقط امضای نهایی قرارداد باقی مانده است.

آنطور که بنار توضیح داد قرار است تامین مالی برای ایجاد دو یونیت زباله سوز ۸۰۰ تنی در آراد کوه، ایجاد یک خط ال آرتی در محدوده ای که شورای ترافیک مصوب کرده، قرارداد خرید هزار دستگاه اتوبوس و قرارداد خرید ۲ هزار واگن اقدام شود.  

او درباره پروژه «هزار و یک شهر» بیان کرد: مسایل میان سازمان و شریک تجاری حل و فصل شده و شریک به هیات مدیره سازمان سرمایه‌گذاری تعهد داده که فاز یک را در بهار ۱۴۰۰ راه اندازی کند. فاز دو که تجاری است ممکن است بعدا راه اندازی شود.

این مقام مسئول با اشاره به مشکلات شریک این پروژه گفت: در مذاکرات انجام شده، شریک منکر چنین مشکلاتی است و وظیفه ما هم نیست که مشکلات آنان را بررسی کنیم. قراردادی است که بین سازمان و شریک تجاری بسته شده و پروژه هم پیشرفت فیزیکی دارد، از طرف دیگر هیچ دستگاه رسمی هم در این رابطه موضوعی را مطرح نکرده است.

سال ۱۳۹۰ گلنگ پروژه‌ای به نام «هزار و یک شهر» از سوی گروه هلدینگ عظام (فعالیت اصلی قطعه سازی خودرو) در منطقه ۲۲ در غرب قسمت بزرگراه شهید همت به زمین زده شد، همان زمان پیش‌بینی شده بود که این پروژه در سال ۱۳۹۶ به طور کامل به بهره‌برداری خواهد رسید اما تا به امروز این پروژه فقط ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.