کد خبر: ۱۲۲۴۶۰
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران در نشست با شهردار و دبیران شورایاری محلات ۱۳ گانه منطقه ۱۳ ، از آزادسازی ۱۵۰۰ پارسل از املاک و خانه های مجاور پادگان دوشان تپه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با همراهی مجتبی شکری، شهردار منطقه 13 و جمعی ازمعاونین و مدیران به منظور شناسایی پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در جهت رفع کاستی ها و خدمت رسانی بهتر به شهروندان از پروژه های توسعه محلی و سایرطرح های به اجرا رسیده و در دست اقدام شامل ملک باز پس گیری شده در خیابان پیروزی، مسیرهای دوچرخه سواری، اراضی ساصد، مسجد علی اکبر(ع) و پروژه بهسازی و بازپیرایی فلکه دوم نیروی هوایی بازدید کرد.

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران به همکاری مناسب شهرداری منطقه ۱۳ و معاونت شهرسازی و معماری برای آزاد سازی ۱۵۰۰  پارسل از املاک و خانه های مجاور پادگان دوشان تپه اشاره کرد و یادآور شد: خوشبختانه بخشی از پیگیری های مدیریت شهری برای توافق با نیروی هوایی برای فراهم شدن امکان ساخت و ساز در مجاورت پادگان دوشان تپه نتیجه داد و امیدوارم با همکاری فرمانده نیروی هوایی ، املاک شمال شرقی نیز از حالت فریز خارج شده و آزاد سازی شود.

سالاری درباره بازدید از ملک حاشیه خیابان پیروزی که توسط شهرداری تهران در راستای حفاظت از اموال و دارایی های شهروندان بازپس گیری شده است، گفت: برنامه های خوبی توسط شهرداری منطقه برای بهره برداری از این مجموعه دیده شده که می تواند بخشی از کمبود سرانه ها را جبران کرده و به رضایتمندی شهروندان بیانجامد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همچنین از تعیین تکلیف نهایی ترمینال شرق در جلسه ای با حضور شورایاران ، شهردار منطقه و همکاران کمیسیون فرهنگی اجتماعی و حمل نقل ترافیک در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: با توجه به ملاحظات شهرداری تهران و معاونت حمل و نقل ترافیک، جا به جایی ترمینال شرق تا کنون میسر نشده و بنا داریم با برگزاری این جلسه برای تعیین تکلیف نهایی و نوع بهره برداری آن اقدام کنیم.

محمد سالاری همچنین از تعاملات مناسب شهردار منطقه با نیروی هوایی برای آزادسازی اراضی ساصد که به نقاط خوب و امید بخش رسیده تشکر و قدردانی کرد و گفت: انعقاد تفاهم نامه با نیروی هوایی در صورت تحقق ،دستاورد مهمی در راستای تامین سرانه های خدماتی برای مدیریت شهری تهران و شورای شهر محسوب خواهد شد.

وی همچنین درباره مشکل عدم تعریض کامل خیابان پیروزی به عنوان یکی از شریان های اصلی منطقه توضیح داد: در پی تصمیمات اتخاذ شده در شورای شهر تهران ، پیشنهاد ارائه تسهیلات به مالکین منازل مطرح شده تا با آزاد سازی ۲۵ پارسل باقی مانده، عقب نشینی کامل انجام شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران، دوشنبه بازار را یکی دیگر از اتفاقات مثبت این منطقه عنوان کرد که با فراهم کردن امکان بساط گستری دستفروشان محلی و منطقه ای در اسلوب و چارچوبی درست توانسته فضای پر رونق در منطقه ایجاد کند که هم شهروندان بتوانند کالاهای باکیفیت ، متنوع و قیمت مناسب خریداری کنند و هم دستفروشان رزق و روزی حلال داشته باشند و ابراز امیدواری کردکه این اقدام به عنوان یک الگو در مناطق دیگر نیز تسری یابد.

همچنین در پایان بازدید، جلسه ای سه ساعته با شورایاران محلات سیزده گانه منطقه برگزار شد که شورایاران در فضایی صمیمانه مسائل و مشکلات خود را با مسئولان در میان گذاشتند. عمده درخواست های شورایاران در این جلسه کمبود سرانه فضای سبز بود که رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران برای حل این مشکل ، پیشنهاد استفاده و بهره برداری منطقه از بودجه و حسابی که برای خرید باغات در مناطق غیر برخوردار از محل مربوط به جریمه قطع درختان ایجاد شده را داد و تاکید کرد: کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران، اعتبارات لازم برای اجرای ده ها پروژه توسعه محلی را در اختیار منطقه ۱۳ قرار می دهد.

مجتبی شکری ، شهردار منطقه13 نیز با بیان اینکه خوشبختانه ارتباط و تعامل خوبی بین شهرداری و شورایاری وجود دارد ابرازامیدواری کرد با همکاری شورایاران دلسوز و فعال محلات بتوانیم با رویکردی نوآورانه ،رفاه محلات را فراهم کنیم. تعامل بین بخشی، سازمان یافته و برنامه محور یکی از اولویت ها و رویکرد های منطقه است تا از این طریق، ضمن رفع مسائل محلات بتوان، سرانه های شهری را افزایش داد.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
30 میلیارد تومان برای ساخت پارکینگ محله/ جانمایی 6 منطقه از تهران برای ساخت پارکینگ

30 میلیارد تومان برای ساخت پارکینگ محله/ جانمایی 6 منطقه از تهران برای ساخت پارکینگ

معاون فنی مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به هزینه 30 میلیارد تومانی که برای ساخت پارکینگهای محلی درنظر گرفته شده است گفت: البته ساخت این پارکینگها هزینه بیشتری خواهد داشت و جانمایی پارکینگها در 6 منطقه مشخص شده است.
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.