کد خبر: ۱۲۲۴۵۳
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر نسبت به تعطیلی اقدامات بهسازی و نوسازی مسیل و کانال ابوذر در منطقه ۱۴ واکنش نشان داد و افزود: تعطیلی کار در کانال ابوذر خطرناک است و شهرداری باید اقدام لازم را انجام دهد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مجید فراهانی در تذکری به معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: کانال ابوذر در منطقه ۱۴ از جمله مهم ترین معبرهای سیلابی و مسیل های شهر تهران است که هر زمانی مراجعه کنید آب در آن جریان دارد و آن را از مناطق بالادست هدایت می کند. خصوصا هنگام بارندگی حجم زیادی از آب در این مسیل ها جاری است. این کانال چندین دهه هست که ایجاد شده و شرکت خاکریزآب برای بازسازی و نوسازی آن با توجه به ضرورت اقدام کرده است.

وی افزود: طی بازدیدی که دو ماه پیش از این کانال داشتم فعالیت های شرکت خاکریزاب  برای بازسازی ‌و نوسازی مسیل ادامه داشت و مسیر آب به این منظور انحراف پیدا کرده بود و مسیل نوسازی و کف سازی می شد و بتون ریزی انجام می گرفت اما روز گذشته طی بازدید از منطقه ۱۴  با مطالبه جدی شورایاران مواجه و مطلع شدم مدتی است کار تعطیل شده در بازدیدی که داشتم مشخص شد متاسفانه این مسئله حقیقت دارد.

وی ادامه داد: کار بر روی این کانال مانند باز کردن یک زخم عفونی بود که باید درمان می‌ شد اما تعطیلی کار و نیمه کاره رها کردن آن خصوصا در فصل بارندگی مانند باز گذاشتن یک زخم عفونی بسیار خطرناک است و مشکلات جدی نه تنها برای منطقه ۱۴ بلکه برای محلات و مناطق پایین دست ایجاد می کند لذا در این خصوص به شهردار محترم تهران و مشخصا معاونت فنی و عمرانی تذکر می دهم تا از طریق پیگیری کار با شرکت خاکریزآب ادامه فعالیت ها و اتمام بازسازی و نوسازی مسیل  کانال ابوذر پیدا کرده و کار تکمیل شود.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.