کد خبر: ۱۲۲۴۵۲
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در تذکری به شهرداری تهران خواستار پیگیری تفاهم نامه با نیروی هوایی ارتش برای تعیین تکلیف پادگان «دوشان تپه» در راستای تامین سرانه های خدماتی محلات منطقه ۱۳ شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد سالاری در دویست و شصت و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: پادگان موسوم به نیروهوایی که در منطقه ۱۳ شهرداری تهران واقع شده است، حدود ۲۴۵ هکتار مساحت دارد که ۲۰ درصد مساحت منطقه را تشکیل داده است. از ابتدای این دوره، شهردار تهران اهتمام داشتند در توافق با نیروی هوایی ارتش و وزارت دفاع، نسبت به بازآفرینی کالبدی و فضایی و بازآفرینی شهری این محدوده اقدام کنند.

وی افزود: از آنجاییکه  تمام محلات اطراف پادگان دوشان تپه، بشدت غیربرخوردار و دارای تراکم جمعیتی بالا هستند، این توافق می تواند مشکل سرانه های خدماتی این محلات را حل کند و انتظار ما این بود که این توافق طی چند ماه گذشته به سرانجام رسیده باشد.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه حدود ۲۰ هکتار از این پادگان نیز قرار است طی توافقی از سوی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری به  موزه نیروی هوایی تبدیل شود، اظهار داشت: تقاضای من از شهردار تهران و ریاست شورای شهر اینست که موضوع تعیین تکلیف پادگان دوشان تپه را به عنوان یکی از مطالبات شورایاران، اهالی و شهردار منطقه ۱۳ مورد پیگیری قرار دهند. اکنون مطالعات زیربنایی این طرح انجام شده و نیروی هوایی نیز آمادگی همکاری را دارد و تحقق این امر فقط نیاز به تعامل وانعقاد قرارداد دارد تا با بازآفرینی این محدوده، سرانه های خدماتی محلات اطراف تامین شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.