کد خبر: ۱۲۲۴۳۸
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
در پاسخ به درخواست های مردمی 137 صورت می گیرد
سرپرست شهرداری منطقه 6 مشهد از اجرای پروژه زیباسازی و بازپیرایی کال طرق با اعتبار حدود ٣ میلیارد تومانی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید علی حسین پور در حاشیه نهضت پاسخگویی مستقیم به درخواست های مردمی 137، اظهار داشت: پرتکرارترین درخواست شهروندان از شهرداری منطقه 6 در تماس با 137، نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز بوده است، از این جهت که منطقه 6 دارای بافت ریزدانه بوده و بخش زیادی از مساحت آن را بافت فرسوده تشکیل می دهد، لذا شاهد عدم رعایت ضوابط شهرسازی از سوی برخی از شهروندان هستیم.
وی افزود: برای کاهش تخلفات ساختمانی لازم است قوانین شهرسازی و ضوابط این حوزه به درستی به شهروندان اطلاع رسانی شده و با کمک حوزه فرهنگی، در این موضوع فرهنگسازی صورت گیرد تا با طی این فرآیند در کنار وجود اکیپ های نظارت بر ساخت و سازها، شاهد کاهش بیش از پیش تخلفات ساختمانی باشیم.

آسفالت معابر منطقه 6 بعد از اجرای طرح اگو

حسین پور با اشاره به اینکه بسیاری از معابر منطقه 6 مشهد فاقد طرح جمع آوری فاضلاب است، ادامه داد: به همین علت، با وجود درخواست های به حق شهروندان برای روکش و یا مرمت آسفالت این معابر، تا زمان اجرای طرح اگو، نمی توانیم معابر مورد نظر را آسفالت کنیم.
وی اما این نکته را هم یادآور شد که با مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد، همه معابر خاکی مصوب منطقه که مشکل طرح اگو نداشته باشند، آسفالت می شود و معابر خارج از طرح نیز که 50 درصد از بافت آنها شکل گرفته باشد، تحت پوشش آسفالت قرار می گیرد.

آغاز احداث پارک بانوان نصرت با اعتبار 3 میلیارد و 600 میلیون تومانی

سرپرست شهرداری منطقه 6 مشهد گفت: در حوزه فضای سبز نیز، پروژه های متعددی در حال اجرا است که با بهره برداری از این پروژه ها، سرانه 7.25 متر مربعی فضای سبز این منطقه حدود 2 و نیم تا 3 متر مربع افزایش خواهد یافت.
حسین پور افزود: یکی از این پروژه ها، پارک بانوان نصرت با مساحت حدود 7 هزار متر مربعی است که از چند روز گذشته احداث آن با اعتبار 3 میلیارد و 600 میلیون تومانی آغاز شده است و تا یک سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

افزایش 3 متر مربعی سرانه فضای سبز منطقه 6 با احداث چند پارک جدید

وی ادامه داد: پروژه زیباسازی، بهسازی و بازپیرایی کال طرق نیز که معضلات اجتماعی و زیست محیطی داشت با اعتبار حدود 30 میلیارد تومان انجام می شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
30 میلیارد تومان برای ساخت پارکینگ محله/ جانمایی 6 منطقه از تهران برای ساخت پارکینگ

30 میلیارد تومان برای ساخت پارکینگ محله/ جانمایی 6 منطقه از تهران برای ساخت پارکینگ

معاون فنی مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به هزینه 30 میلیارد تومانی که برای ساخت پارکینگهای محلی درنظر گرفته شده است گفت: البته ساخت این پارکینگها هزینه بیشتری خواهد داشت و جانمایی پارکینگها در 6 منطقه مشخص شده است.
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.