کد خبر: ۱۲۲۴۲۷
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان:
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: قرار است در قیدار ۲۱۵ واحد مسکونی و ۷۰ یا ۸۰ مغازه تجاری ساخته شود که کارهای مطالعاتی و کارشناسی آن انجام شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حجت الاسلام مختار کرمی گفت: قرار است در قیدار ۲۱۵ واحد مسکونی و ۷۰ یا ۸۰ مغازه تجاری ساخته می‌شود که کارهای مطالعاتی و کارشناسی آن انجام شده است و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در راستای بهره‌گیری بیشتر از عوائد موقوفات پروژه‌های متعددی را در بخش‌های مختلف اجرایی می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه موقوفات فرصتی برای هدایت درآمد سرمایه‌گذاران به سمت جاودانگی است، گفت: از سرمایه‌گذاران دعوت می‌کنیم، بیایند در این کار خیر شریک شوند.

کرمی با بیان اینکه در بخش بهره‌وری موقوفات یکی از برنامه‌های اوقاف ایجاد درآمد برای درصد بالایی از رقبات و موقوفات بوده است، تصریح کرد: احیا و فعالسازی ظرفیت‌های بالقوه رقبات و موقوفات متصرفی با توجه به طرح جامع راهبردی و شناسایی مزیت‌های نسبی و اولویت‌های سرمایه‌گذاری استان از دیگر اقداماتی است که در این بخش انجام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از راه‌اندازی معاونت اقتصادی و بهره‌وری در اوقاف خبر داد و گفت: این معاونت طی چند سال گذشته آغاز به فعالیت کرده، ولی کارهای بزرگی برای اجرا دارد.

کرمی با اشاره به اینکه در گذشته به بحث سرمایه‌گذاری از محل موقوفات توجه چندانی نشده است، گفت: در واقع سرمایه‌گذاری در این بخش بسیار محدود بوده است و شامل تالار احسان قیدار، موقوفه هوشمند، چند سرمایه‌گذاری جزئی در ابهر است و از جمله پروژه‌های سرمایه‌گذاری اوقاف که اخیراً انجام شده پروژه پیامبر اعظم (ص) ۲، پروژه پیامبر اعظم (ص) یک با ایجاد ۱۰ باب مغازه است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این قرار است در قیدار ۲۱۵ واحد مسکونی و ۷۰ یا ۸۰ مغازه تجاری ساخته می‌شود که کارهای مطالعاتی و کارشناسی آن انجام شده است و محل استقرار این واحد در بافت فرسوده شهر بوده تا مشکل اقشار آسیب‌پذیر برطرف شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: یک طرح سرمایه‌گذاری دیگر بحث کاشت زیتون در طارم است که شامل ۲۸۰ هکتار است که از سال قبل کلید خورده و عن قریب آغاز خواهد شد و ۶ کیلومتر لوله‌گذاری، حفر ۵ حلقه چاه و جانمایی استخر و … از جمله اقداماتی است که اوقاف در حوزه سرمایه‌گذاری انجام داده است، موضوعی که باعث اشتغالزایی ۱۰۰ نفر خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.