کد خبر: ۱۲۲۳۹۸
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
مديرعامل شركت متروی تهران، اولويت‌بندی برنامه‌های اجرايی خود را در سال 1400 تدوين و اعلام كرد. در اين برنامه، خريد و نصب تجهيزات لازم براي 5 خط در حال بهره‌برداری مترو، افتتاح 3 پاركينگ، افزايش ناوگان شبكه حمل و نقل ريلی، توسعه خطوط موجود و بهره‌برداری از پروژه‌های در حال تكميل به همراه آغاز عمليات اجرايی خطوط جديد تعريف شده در طرح جامع حمل و نقل ريلی پايتخت آمده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مديرعامل شركت متروی تهران، اولويت‌بندی برنامه‌های اجرايی خود را در سال 1400 تدوين و اعلام كرد. در اين برنامه، خريد و نصب تجهيزات لازم براي 5 خط در حال بهره‌برداری مترو، افتتاح 3 پاركينگ، افزايش ناوگان شبكه حمل و نقل ريلی، توسعه خطوط موجود و بهره‌برداری از پروژه‌های در حال تكميل به همراه آغاز عمليات اجرايی خطوط جديد تعريف شده در طرح جامع حمل و نقل ريلی پايتخت آمده است.

علی امام مديرعامل شركت مترو، اولويت‌های برنامه تدوين شده برای اجرا در سال آينده را به شرح ذيل اعلام كرد:برنامه‌های مربوط به خطوط 2 ، 3 و 4؛ شامل تكميل نصب تجهيزات و افزايش ايمنی مسير، ادامه ساخت ورودی‌های جديد، اجرای آسانسورها جهت افزايش مسافر‌پذيری و نيز تسهيل استفاده افراد كم‌توان جسمی و حركتی از ايستگاه‌های موجود.
   
برنامه‌های مربوط به خطوط 6و7؛ شامل افزايش تعداد سفر در قالب افتتاح ايستگاه‌های باقی‌مانده.
برنامه مربوط به پايانه‌ها و پاركينگ‌ها؛ شامل افتتاح فاز نخست پايانه آزادگان در خط 3 و همچنين بهره‌برداری از فاز نخست پايانه اكباتان و فاز دوم پايانه شهيد كلاهدوز در خط 4 به عنوان توسعه زيرساخت‌های مترو.

برنامه مربوط به حوزه توسعه ناوگان ريلی؛ شامل جاری‌سازی و اجرای بخشی از قرارداد 105 دستگاه واگن (بخش اول)، انعقاد قرارداد 105 دستگاه واگن (بخش دوم) و همچنين تكميل تست‌ها و تحويل يك رام قطار ملي به شبكه متروی تهران.

برنامه مربوط به خطوط انشعابی؛ شامل پايان حفاری توسعه جنوبی خط 6 و پيگيری احداث 4 ايستگاه جديد در اين خط، افتتاح فاز نخست توسعه غربی خط 4، اجرای بخشي از توسعه شمال ‌غربی خط 7، شروع اجرای توسعه شمالی و جنوبی خط 3 و آغاز توسعه شرقی خط 4 با تامين منابع مالی.
 
برنامه مربوط به خطوط جديد؛ شامل پيگيری عمليات اجرايی فاز نخست خط 10 مترو كه كلنگ آغاز عمليات اجرايی آن در شهريورماه سال 99 به زمين زده شد. همچنين آغاز عمليات اجرايی خط 11 در صورت تامين منابع مالی، پيگيری و عملياتی خواهد شد. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
30 میلیارد تومان برای ساخت پارکینگ محله/ جانمایی 6 منطقه از تهران برای ساخت پارکینگ

30 میلیارد تومان برای ساخت پارکینگ محله/ جانمایی 6 منطقه از تهران برای ساخت پارکینگ

معاون فنی مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به هزینه 30 میلیارد تومانی که برای ساخت پارکینگهای محلی درنظر گرفته شده است گفت: البته ساخت این پارکینگها هزینه بیشتری خواهد داشت و جانمایی پارکینگها در 6 منطقه مشخص شده است.
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.