کد خبر: ۱۲۲۳۹۳
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
جمالی‌نژاد:
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: با توجه به مزایای هوشمندسازی در شهرها از جمله کاهش خطرپذیری، صرفه جویی در انرژی و هزینه ها، افزایش بهره وری، اطلاع رسانی گسترده، ارایه آموزش‌های مردمی و جلب سریع مشارکت های مردمی؛ هوشمند سازی در عرصه مدیریت شهری یک ضرورت است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدی جمالی‌نژاد که در مراسم افتتاح سومین نمایشگاه شهر هوشمند در مصلی امام خمینی(ره) تهران سخن می‌گفت، با بیان اینکه یکی از محورهای اصلی توسعه، میزان استفاده از ارتباطات و فناوری اطلاعات است، تصریح کرد: با توجه به تنوع مخاطبان مدیریت شهری، گسترش زیرساخت‌ها در این دو حوزه بویژه در عرصه‌های مرتبط با حوزه وظیفه ای شهردای ها و شوراها باید در اولویت باشد.

وی با اشاره به تاثیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ایجاد تحول و دگرگونی در مدیریت ها و ساختارها تصریح کرد: تحقق شهرداری و شورای پاسخگو، شفاف و خدمات‌رسان به مردم در گروی توجه ویژه به بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

معاون عمرانی وزیر کشور، همچنین افزایش جلب رضایتمندی شهروندان را از دیگر مزایای ارایه خدمات الکترونیک توسط مدیریت شهری برشمرد و اضافه کرد: خوشبختانه گام های موثری در بسیاری از بخش‌های شهرداری‌ها  برداشته شده که موجب کاهش هزینه‌ها و افزایش رضایت مردم هم بوده است.

 رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حرکت روبه جلوی برخی شهرداری ها طی سالیان اخیر در عرصه هوشمندسازی اقدامات و برنامه های مدیریت شهری، افزود: سرعت این حرکت ها در سالهای اخیر افزایش یافته و از زمان شیوع کرونا شاهد عزم و اراده قوی تر در زمینه تحقق شهر و شهرداری الکترونیک و هوشمندسازی شهرها و بهره گیری مدیریت شهری از ظرفیتهای فضای مجازی می باشیم.

جمالی نژاد همچنین با بیان اینکه در شرایط کنونی در اداره شهرها باید به ابعاد مختلف مباحثی نظیر اقتصاد دیجیتال، کسب و کارهای دیجیتال، انجام امور از راه دور، ... توجه مضاعفی صورت گیرد، تصریح کرد: توجه به استارت آپ ها، شرکت های دانش بنیان و بخش خصوصی در عرصه هوشمندسازی شهرها و شهرداری ها باید به صورت جدی دنبال شود و شاهد آن باشیم که تمام دست اندرکاران این عرصه به این اصل برسند که حمایت از استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان یک ضرورت است.

جمالی نژاد در ادامه با بیان اینکه اعمال مدیریت و نظارت هوشمند در دستور کار وزارت کشور و سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور قرار دارد به بارگذاری و راه اندازی هجده سامانه تخصصی حوزه مدیریت شهری و روستایی از سوی این سازمان اشاره نمود و عناوین برخی از این سامانه ها را سامانه عوارض خودرو، سامانه پایش ساخت و ساز، سامانه درجه بندی شهرداریها، سامانه مدیریت دانش، سامانه آموزش مجازی، سامانه نظارت بر مصوبات شوراها، سامانه معاینه فنی خودروهای سبک در کشور، سامانه ناوگان دانش آموزی، سامانه اطلاعات سفر عنوان کرد.

در مراسم افتتاح این نمایشگاه سه روزه که با حفظ پروتکل های بهداشتی برگزار می‌شود، امیر شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور نیز حضور داشت.

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.