کد خبر: ۱۲۲۳۵۶
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
رییس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران:
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران نسبت به بلاتکلیف ماندن اسناد ساختمان های شهرک شهید بروجردی تذکر داد و خواستار تشکیل جلسه فوری برای رفع مشکل ١٥٧ بلوک ساختمانی بعد از ۲۰ سال شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد سالاری در دویست و شصت و ششمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری از بلاتکلیف ماندن اسناد ساختمان های شهرک شهید بروجردی واقع در منطقه ۱۵ انتقاد کرد و گفت: ۲۰ سال پیش، این شهرک در چهار فاز با ۱۵۷ بلوک ساخته شده است و اکنون قریب به بیست هزار نفر در آنجا ساکن هستند اما متاسفانه این ساختمان ها سند مالکیت و پایان کار ندارند.

وی افزود: اسناد این ساختمان ها که عرصه آن متعلق به بنیاد مستضعان است و طی دو دهه گذشته بدون پروانه ساخته شده اند، هنوز تعیین تکلیف نشده و قاعدتا شهرداری تهران نیز نمی تواند برای آن ها پایان کار صادر کند، چراکه تمام ساختمان های این شهرک باید هم به لحاظ استحکام بنا و هم استاندارد های آتش نشانی و سایر استاندارد های ایمنی تاییده بگیرند، همچنین مالک باید با ارائه سند نسبت به دریافت پایان کار اقدام کند. با پیگیری هایی که تاکنون ما در کمیسیون شهرسازی و معماری با همراهی مجدانه شورایاری این شهرک انجام دادیم، توافق نامه اولیه، فیمابین مالک که بنیاد مستضعفان است و شهرداری  جهت حل این مشکل نوشته شده اما تحقق کامل مفاد آن عملیاتی نشده است  و من از ریاست شورا تقاضا دارم، جلسه ای را با بنیاد و وزارت دفاع به عنوان مالک و سپاه پاسداران که این ساختمان ها توسط این نهاد ساخته شده، برای حل این مشکل برگزار کنند.

وی تاکید کرد: با پیگیری هایی که طی دوسال گذشته انجام دادیم، اکنون شهرداری منطقه نیز برای صدور پایان کار آمادگی کامل دارد و بنیاد و سپاه نیز اعلام آمادگی کرده اند اما باید برای دریافت استانداردهای لازم اقدام کنند تا مشکل ۳۷۵۰ واحد آپارتمانی بعد از  ۲۰ سال بلاتکلیفی رفع شود.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.